BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ ATİBA İÇİN HAREKETE GEÇTİ

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ ATİBA İÇİN HAREKETE GEÇTİ

11 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig kapsamında yapmış olduğu karşılaşmalar ile ve göstermiş olduğu performans ile şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan ve liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekibin Beşiktaş’ta geçtiğimiz hafta oynanan ve 3-0’lık skorla 3 puanı aynısını yazdırmayı başlayan siyah beyazlı ekipten 38 yaşındaki deneyimli orta saha oyuncusu Atiba karşılaşmaya damga vuran isim oldu.

ATİBA’NIN PERFORMANSI KONUŞULUYOR

Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında alınan güzel sonucun mimarlarından biri olan 38 yaşındaki tecrübeli oyuncu Atiba’nın yaşanan ilerlemiş olmasına rağmen oynadığı futbol ile herkese örnek olması sonrası Beşiktaşlı yönetimin oyuncu ile futbolu bırakmaması bir sezon daha siyah beyazlı ekibin formasını giymesini istedikleri belirterek oyuncuyla görüşmeler gerçekleştirdiği öğrenildi.

Kanadalı orta saha oyuncusu acaba siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın Aytemiz Alanyaspor karşısında 3-0’lık skor ile kazanmış olduğu mücadelede atılan 3 golün de asistini yaparak harika bir performans ortaya koydu. 38 yaşındaki deneyimli orta saha oyuncusu yaşının ilerlemesine rağmen sürekli koşular yapması ve ki ve pres yapması ve adeta sahada basmadık alan bırakmamışsın nedeniyle bütün Beşiktaşlı futbolseverlerin ne takdirini kazanırken siyah-beyazlı ekipte haftanın futbolcusu oldu.

İçerisinde bulunduğumuz sezonun sonunun gelmesinin ardından sözleşmesinde sonra gelecek olan 38 yaşındaki deneyimli oyuncunun sözleşmesi yenilenmesi adını siyah-beyazlı yönetimin harekete geçtiği öğrenildi. 38 yaşındaki Kanadalı daha önce yaptığı açıklamada şu an için kendini iyi hissettiğini ve aklında futbola Devam etmenin olduğunu sezonun sonu geldiğinde ise nasıl hissedeceğini göre kararını vereceğini açıklamıştı.

BEŞİKTAŞ’IN LİG PERFORMANSI

Süper Lig kapsamında yapmış olduğu maçlarda aldığı puan ve puanlar ile Lig genelinde gösterdiği performans ile Ezeli rakiplerini geride bırakarak liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekibin Beşiktaş oynamış olduğu 31 karşılaşmanın 21’inde sahadan Galip ayrılıp üç puanı hanesine yazdırırken oynamış olduğu 4 karşılaşmadan ise rakibi ile 1 puanı paylaşarak ayrıldı ve 6 karşılaşmada sahadan boynu bükük ayrılan taraf oldu.

Süper Lig’in siyah-beyazlı lideri Beşiktaş rakip filelere 66 gol gönderirken Kalesi’nde görmüş oldu 31 gole mani olamadı. İlk kapsamında yapmış olduğu karşılaşmaların ardından 67 puan toplayan ve bir maç eksiği bulunan siyah-beyazlılar en yakın Ezeli rakibi ikinci sıradaki Fenerbahçe’ye 4 puan 3 sıradaki bir diğer Ezeli rakibi Galatasaray’a ise 5 puan fark atmayı başardı.