Beşiktaş Larin ile Anlaşamıyor

Beşiktaş Larin ile Anlaşamıyor

28 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezon Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performansla birlikte beklentilerin oldukça altında kalan Beşiktaş’ta bir yandan da sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan oyuncularla görüşmeler yapılıyor. Bu bağlamda en çok öne çıkan isim ise geçtiğimiz sezon attığı gollerle birlikte şampiyonluğa direkt katkı yapan Cyle Larin olarak ifade ediliyor.

Sezon başından bu yana Kanadalı kanat oyuncusuyla birçok kez masaya oturan Beşiktaş yönetimi, yapılan son görüşmelerden de istediği sonucu alamadı.

Larin, Ghezzal Kadar Maaş İstiyor

Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş’ta geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla öne çıkan Cyle Larin ile alakalı uzun bir süredir sözleşme krizi yaşanıyor. Halihazırda 1 milyon 750 bin Euro maaş alan Larin, geçen sezon gösterdiği performans ve şampiyonluğa yaptığı katkı nedeniyle daha iyi bir maaşı hak ettiğini düşünürken, maaşının en az Beşiktaş’ın bir diğer yıldızı Rachid Ghezzal’ın maaşı kadar olması için diretiyor.

Bu sezon kadrosuna Alex Teixeira’yı bonservisiyle, Miralem Pjanic ve Michy Batshuayi’yi ise kiralık olarak katan ve ismi geçen oyunculara oldukça ciddi maaşlar ödeyen Beşiktaş yönetimi ise Larin’in beklediği ücretleri veremeyeceğini Kanadalı oyuncunun temsilcisine bir kez daha iletti.

Türkiye ekonomisinde yaşanan kur dalgalanmaları nedeniyle ekonomik anlamda daha da zor günler yaşamaya başlayan Beşiktaş’ta bu nedenle Larin’in beklediği ücretlerin ödenemeyeceği ifade edilirken, Ghezzal ile yapılan anlaşma zamanında böyle bir sıkıntının yaşanmadığının aktarıldığı da belirtiliyor.

Siyah Beyazlı yönetim, eğer Cyle Larin ile anlaşılamazsa oyuncunun bedelsiz bir şekilde takımdan ayrılmaması için Ocak ayında yollarını ayırmayı planlıyor. Cyle Larin, Süper Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı toplam 14 maçta 5 gol ve 1 asist yapmayı başarmıştı.

2017/2018 sezonunun devre arasında MLS ligi temsilcilerinden Orlando City’den transfer edilen Cyle Larin’in Transfermarkt’a göre 11 milyon 500 bin Euro piyasa değeri bulunuyor.

Beşiktaş Yönetimi Taviz Vermiyor

Geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadroya kattığı ve oldukça iyi verim aldığı Rachid Ghezzal, Valentin Rosier gibi oyuncuların bonservisini alarak kadroda tutmayı başaran ve bu kadroya Miralem Pjanic, Alex Teixeira, Michy Batshuayi gibi önemli isimleri katan Beşiktaş yönetimi, sözleşme konusunda Larin’e taviz vermek istemiyor.

Kanadalı oyuncuyu kadroda tutmak konusunda kesin bir tavır sergilese de kur konusunda yaşanan dalgalanmalar nedeniyle iktisadi anlamda sıkıntılar yaşayan Beşiktaş yönetimi, bu nedenle oyuncuya beklediği ücretleri vermeye yanaşmıyor.

Larin ile ortak bir noktayı bulabileceğini ümit eden ve kapıyı sert bir biçimde kapatmak istemeyen Beşiktaş, Kanadalı oyuncunun temsilcisiyle bundan sonra yapacağı görüşmelerde de kurdaki kırılganlığı öne sürerek istenilen maaşların verilemeyeceğini aktarmayı planlıyor.

Beşiktaş’ta Cyle Larin dışında Hırvat savunmacı Domagoj Vida’nın da sözleşmesi bu sezon sonu bitecek ancak Beşiktaş yönetiminin Vida konusundaki tasarrufu henüz belirsizliğini koruyor.