Beşiktaş’ta Diego Costa Yerine Domagoj Vida

Beşiktaş’ta Diego Costa Yerine Domagoj Vida

21 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonu öncesinde hazırlıklarına ara vermeksizin devam eden Beşiktaş, transfer edeceği isimler konusunda kararsız. Siyah Beyazlı formayı bırakan Aboubakar, teknik direktör Sergen Yalçın’ı golcü arayışlarına soktu. Yönetimin öncelikli amacı 1 Ocak 2021’den beri kulüpsüz olan 32 yaşındaki Diego Costa idi, fakat başarılı oyuncu için senelik 4 milyon Euro istenmesi Kara Kartal’ı vazgeçirecek. Alınan duyumlar arasında Domagoj Vida’nın transferin yatması konusunda etkili olduğu var.

Beşiktaş, bir süredir transfer görüşmelerini hızlandırmıştı. Başarılı hoca Sergen Yalçın’ın golcü arayışları, bu günlerde ön plana çıktı. Siyah Beyazlı yönetim Beşiktaş, sağ ayağını kullanan santrafor oyuncusu Diego Costa’yı düşünüyordu. Gelen haberlere göre Diego Costa, Aleksandar Mitrovic, Luuk de Jong, Willian Jose, Ze Luis, Eder ve Chuba Akpom, Kara Kartal ile gerçekleştirdikleri görüşme sonrası kadrodaki arkadaşlarına telefon açtı. Yaptıkları konuşmalarda bu isimler, arkadaşlarına maaş durumlarını sordu. Elde ettikleri yanıtlar, futbolcuların ücret konusunda rakam belirlemelerinde etkili oldu.

Domagoj Vida Gerginliği

Beşiktaş, 7 Ekim 1988 doğumlu Brezilyalı futbolcunun menajeri Dino Pasalic’ten Domagoj Vida isyanı geldi. Menajer Pasalic, yaptığı açıklamalarda Vida, Kara Kartal’da 4 milyon Euro alıyor ise Diego Costa’ya daha düşük rakamlar teklif edilmesi doğru değil demesi gerginlik yarattı. Siyah Beyazlı cepheden yanıt gecikmedi. Verilen cevapta Domagoj Vida ile mukaveleyi önceki yönetimin yaptığı ve Costa için ödenemeyecek bir teklifin yapılmasının mümkün olmadığının altı çizildi.

2 Yıllık Sözleşme İsteniyor

Brezilya asıllı İspanyol golcü, , Kara Kartal’ın yaptığı teklife olumlu bakıyor. Diego Costa, 2 yıllık sözleşme ile birlikte 4 milyon Euro istiyor. Genç yetenek, 1 Ocak 2018 tarihinde İngiliz ekibi Chelsea’den (Premier Lig) İspanya takımı Atlético Madrid’e (La Liga) senelik 50 milyon Euro ücret ve 60 milyon Euro bonservis karşılığında gelmişti. Başarılı futbolcu, profesyonel kariyerine 1 Şubat 2006 öncesi dönemde Barcelona Esporte Clube (RJ) ‘da forma giyerek başlamıştı.

Beşiktaş, önümüzdeki günlerde Diego Costa’nın teklifine dönüş yapacak. Taraftarlar ise transfer konusunda şimdiden heyecanlı.