Beşiktaş Golcü Atağında Son Aşamaya Geliyor

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak bitiren ve hemen ardından da çifte kupa heyecanını üzerinde taşıyan Beşiktaş, gelecek sezon içinde şampiyonluk peşinde… Transfer atakları ile gündemdeki yerini koruyan Kara Kartal’ın Aboubakar ile yollarının ayrılmasının ardından yeni bir golcü arayışı içinde olduğu biliniyordu. Kadrosunda forvet eksiği bulunan Kara Kartal’ın 2 forvet takviyesi yapması beklenirken adaylarından bir ismin ön plana çıktığı biliniyordu.

Sırp santrfor Aleksandar Mitrovic için kolları sıvayan Beşiktaş’ın bu yolla başarılı futbolcunun kulübü Fulham ile görüşmeler halinde olduğu da biliniyordu. Son gelişmelere göre ise Sırp santrfor için son aşamaya gelindiği kaydedildi. Görüşmelerde sonuca yakın olduğu bilinen Kara Kartal’ın çabalarının meyvesini alacağı düşünülüyor.

Beşiktaş, 4 milyon Euro’luk Maaşı Kabul Etmemişti

Yeni sezon için transfer ataklarını kovalayan Beşiktaş’ın forvet  eksiği için Mitrovic ile temas kurduğu biliniyordu. Takımı Fulham ile iletişime geçen Beşiktaş’ın bu girişimine karşılık Premier Ligi ekibinin kiralanmasına sıcak baktığı bilinirken 26 yaşındaki oyuncunun ücretini Beşiktaş’ın ödemesi istenmişti.

Ücreti 4 milyon Euro olan Mitrovic’in maaşının yalnızca yüzde 60’ını ödeyebileceği söyleyen Beşiktaş, bu yolla teklifi geri çevirmişti. Bu sonuca rağmen irtibatın devam ettiği bu süreçte, kıran kırana geçen pazarlıklar sonucu Premier Ligi ekibinin Beşiktaş’ın yüzde 60’lık teklifine sıcak baktığı öğrenildi. Hatta teklifi kabul etmeye yakın olan İspanyol ekibin bu yolla olumlu bir adım atacağı iddia edildi.

Fulham’la El Sıkışılırsa Futbolcu İstanbul’a Gelecek

Aleksandar Mitrovic’i ikna etmeyi başaran Beşiktaş’ın tahmin edildiği gibi futbolcunun kulübü Fulham’ı ikna edip el sıkışması halinde Mitrovic’in İstanbul’a imza atmak için geleceği düşünülürken bu süreç tahmin edilenden de kısa olabilir. Gelen haberlere göre başarılı futbolcunun önümüzdeki hafta İstanbul’da olacağı düşünülüyor.

Mitrovic’i sezon başı kampına yetiştirme çabası içinde olan Beşiktaş’ın, imzalar sonrası hemen ikinci forvetini de kadrosuna katmaya çalışacağı düşünülüyor. Geçen sezon Fulham’da 31 karşılaşmaya çıkan Mitrovic 4 gol başarısı gösterirken 4 asistlik performans sergilemesiyle kiralık listesine düşmüştü. Diğer taraftan başarılı futbolcunun piyasa değerinin ise 16 milyon Euro olduğu biliniyor.