Beşiktaş, 15 Eksikle Ajax Maçına Çıkacak

Beşiktaş, 15 Eksikle Ajax Maçına Çıkacak

27 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Şampiyonlar Ligi ikinci maçında temsilcimiz Beşiktaş, grubun zorlu rakibi Ajax ile karşılaşacak. Maç öncesinde Siyah beyazlılarda en dikkat çeken olay oyuncu sakatlıkları oldu. 15 oyuncusundan yararlanamayacak olan Siyah beyazlılarda Sergen Yalçın zorlu maç öncesi oldukça endişeli görünüyor.

Ghezzal Sistemin Olmazsa Olmazı

Şampiyonlar Ligi ilk maçında Borussia Dortmund’u İstanbul’da ağırlayan Beşiktaş, skor olarak istediğini alamasa da oynadığı tempolu futbol ile herkesten taktir toplamıştı. Bu maç ile beraber yoğun maç temposuna giren Siyah beyazlılar, her maçtan sonra bazı oyuncuların sakatlanması sebebiyle gündem olmuştu.

Dortmund maçındaki tempolu futbolun bedelini ağır ödeyen Siyah beyazlılar, zorlu maç öncesi 8’i as oyuncu olmak üzere toplam 15 oyuncudan yararlanamayacak. Şampiyonlar ligi için transfer edilen yıldız oyuncuların olmayışı Siyah beyazlı cephede endişe yaratıyor.

Dortmund maçından sonra Antalyaspor ile karşılaşan Siyah beyazlılarda Sergen Yalçın yorulan önemli isimleri dinlendirmek adına rotasyonlu bir kadro sahaya sürmüştü. İki farkla geriye düşünce as oyuncularını sahaya süren Başarılı teknik adam, Ghezzal’dan verim almış ancak oyuncu yoğun temposu sebebiyle sakatlanarak oyundan çıkmıştı.

Ajax maçı öncesinde Siyah beyazlıların sisteminin en önemli oyuncusu olan Ghezzal’ın olmayışı oyun planını oldukça etkileyecektir. Rosier’in performansını da yukarıya çeken Cezayirli oyuncu, sağ taraftı işleten ana plan oyuncusuydu.

Ajax’ın Hücum Hattı Korkutuyor

Beşiktaş formasıyla şu ana kadar gösterdiği performansla takımın vazgeçilmezi olan Batshuayi’de Ajax maçında olmayacak. Dortmund maçının ikinci yarısında gösterdiği performans ile yüksek seviyede kaliteli bir oyuncu olduğunu gösteren başarılı santraforun olmayışı, Siyah beyazlıların hücumdaki gücünü yarıya indirecek. Savunma arkasına yaptığı patlayıcı koşularla rakibin dengesini bozan ve Ghezzal, Larin gibi oyunculara alan açan Yıldız oyuncunun, Ajax maçında eksikliği çokça hissedilecek.

Son oynanan Altay maçına tamamen farklı bir savunma kurgusuyla çıkmak zorunda kalan Siyah beyazlılar, savunmadaki hatalarıyla maçı kaybetmişti. İlk maçında Sporting Lizbon’a 6 gol atarak rakibini sürklase eden Ajax’ın Hücum hattı, Beşiktaş’ın eksikleri de göz önünde bulundurulduğunda daha da korkutucu bir hale bürünüyor.

Altay maçının 29.dakikasında sakatlanarak oyundan çıkan Miralem Pjanic’te Ajax’a karşı sahada olmayacak. Yıldız oyuncu pas kalitesiyle Dortmund maçında orta sahada takımını adeta yönetmeyi başarmıştı. Hücumu yönlendiren, hızlı düşünebilen, attığı paslarla takımını hücuma çıkartmayı başaran Pjanic, kalitesiyle Beşiktaş’ın oyununu yukarıya çeken en önemli oyuncu. Zorlu bir maça çıkacak olan Siyah beyazlılar, bu kadar eksiğe rağmen puanla dönerse büyük bir başarıyı gerçekleştirmiş olucak.