ATLETİCO MADRİD VE SEVİLLA SZALİA İÇİN DEVREYE GİRDİLER

ATLETİCO MADRİD VE SEVİLLA SZALİA İÇİN DEVREYE GİRDİLER

15 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper ligin liderli sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin savunmada ki duvarı yıkılacak mı? Sarı lacivertli takımın genç stoper’ i 23 yaşındaki oyuncusu Attila Szalai İspanyol kulübü A. Madrid ‘İn transfer listesinde ilk sırada yer alıyor.

İspanyol ekibi A. Madrid yaz transfer döneminden beri pesinde oldukları oyuncu Attila Szalai ısrarı devam ediyor.

Bir başka İspanyol kulübünün de transfer listesine giren 23 yaşındaki oyuncu Attila Szalai bu kez Sevilla kulübünün radarına girmiş durumda.

BU TRANSFER’DE EN KARLI FENERBAHÇE OLACAK

Sarı lacivertli takımda ki oyuncuların göstermiş oldukları iyi performansları sonrasında Avrupa devi kulüplerinin dikkatini çekmeyi başarmış durumdalar. İlk önce genç kaleci Altay Bayındır simdi 23 yaşındaki stoper Attila Szalai Avrupa kulüplerinin pesinde olduğu sarı lacivertli formayı giyen oyuncular.

23 yaşındaki Attila Szalai sarı lacivertli takımda ki performansının yanı sıra Macaristan milli takımın da ki performansı ile de Avrupa da adından sıkça söz ettirmeye başladı.

İki İspanyol devini karşı karşıya getiren 23 yaşındaki stoper Attila Szalai Atletico Madrid ve Sevilla ‘ nın transfer listesine girmiş durumda.

Sevilla kulübü Attila Szalai ısrarında ki en büyük neden 22 yaşında olan Fransız Stoperi ne gelen çılgın teklifler nedeni ile oyuncusunu satmayı düşünen Sevilla bu satıştan gelecek olan parayı Sarı lacivertli formayı giyen Attila Szalai ile doldurmak istiyorlar.

İspanyol kulübü Sevilla 22 yaşındaki oyuncusu Jules Koundé’ yi en az 80 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeline satmayı düşünen takım büyük kar elde ederek bir başka oyuncu Attila Szalai ile aynı kaliteyi yakalamak isteyecekler.

Sevilla kulübü 23 yaşındaki oyuncu için en az 20 Milyon Euro ‘yu gözden çıkardığı söylenirken Atletico Madrid ‘in de aynı şekilde Attila Szalai için 20 Milyon Euro’yu gözden çıkardılar.

İki kulübün karşı karşıya geleceği bu transfer de en yüksek bonservis bedelini ödeyen Macar oyuncuyu kadrosuna katacak gibi görünüyor.

Bu aşama da en karlı tabi ki sarı lacivertli kulüp Fenerbahçe olacak. 23 yaşındaki oyuncuyu geçtiğimiz sezon devre arasında kadrosuna katan sarı lacivertli kulüp oyuncunun bonservis vi bedeli için sadece 2 Milyon Euro ödediler.

Sarı lacivertli kulüp te oyuncusu Attila Szalai için tabi ki bir bonservis bedeli de belirlediler. En az 25 Milyon Euro olarak belirledikleri değerin altında oyuncusunu bırakmayı düşünmüyor.

MİLLİ TAKIMDA Kİ PERFORMANSI ÜST DÜZEY

Sarı lacivertli takımda ki performansının yanı sıra Macaristan milli takımın da ki performansı ile de dünya arenasında adından söz ettiriyor.

Son İngiltere ile oynana karşılaşmada 1 – 1 biten maçta ki mücadelesi ile alkışı aldı. Karşılaşmada takımın da en çok topla buluşan oyuncular dan birisi olan Attila Szalai karşılaşmayı 4 top kapma ile tamamlayan oyuncu karşılaşmada girdiği 6 ikili mücadelenin 4’ ünde başarılı olurken 2 de uzaklaştırma yaptı.