ALPASLAN GALATASARAY’A DOĞRU

Haziran ayında yapılması planlanan başkanlık seçiminin belirsizliği nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Galatasaray, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Öncelikle sözleşmeleri sona eren yerli oyuncularla temas kuran Galatasaray’ın hedeflerinden biri de Alpaslan Öztürk. Göztepe ile sözleşmesi sona eren ve İzmir ekibine veda eden Alpaslan Öztürk, Galatasaray’dan gelecek teklifi bekliyor. Alpaslan ile Galatasaray’ın dışında Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da ilgilendiği gelen bilgiler arasında.

TERİM İÇİN ÖNEMLİ

Şu anda menajeriyle birlikte gelen teklifleri değerlendirdiği öğrenilen Alpaslan’ın gönlünün Galatasaray’da olduğu iddia edildi. Galatasaray’ın teklifini bekleyen Alpaslan’ın Fatih Terim için çok önemli bir oyuncu. 67 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı, Galatasaray’da devam etmesi halinde Alpaslan’ı hem stoper hem de sağ bek olarak kullanmayı düşünüyor.

ALPASLAN ÖZTÜRK KİMDİR

16 Temmuz 1993 tarihinde Belçika’nın Antwerpen şehrinde dünyaya gelen Alpaslan Öztürk, futbola Belçika’da başladı ve alt yapı eğitimini Belçika’da aldı. Alpaslan, futbola 2006 Belçika’nın Berchem kulübünün alt yapısında başladı ve Beerschot’un altyapısına transfer oldu. Yeteneğiyle dikkatleri üzerine çeken Alpaslan, 2010 yılında İngiltere’nin Birmingham City kulübünün alt yapısına transfer oldu. İngiltere’de 1.5 yıl geçiren Alpaslan, 2012 yılında Beerschot’un A takımına yükseldi ve gösterdiği performansla Belçika’nın köklü ekiplerinden Standart Liege’in yolunu tuttu.

TÜRKİYE MACERASI KASIMPAŞA’DA BAŞLADI

Alpaslan Öztürk, 2013-14 sezonunun devre arasında kiralık olarak Kasımpaşa’ya trasnfer oldu ve Türkiye kariyerine Kasımpaşa ile başladı. Kasımpaşa’nın formasını 1.5 sezon boyunca giyen Alpaslan Öztürk, kiralık sözleşmesinin bitmesiyle Belçika’ya geri döndü. Belçika’da çok uzun kalmayan Alapslan, 2015-16 sezonunun başında Eskişehirspor’a kiralandı. 2016-17 sezonunda bedelsiz olarak Elazığspor’a katılan Alpaslan, 2018-19 sezonunun başında yine bedelsiz olarak Göztepe’ye transfer oldu.

GÖZTEPE GÜNLERİ

İzmir ekibinde performansı yükselen ve çok iyi bir savunma oyuncusuna dönüşen Alpaslan, yalnızca sportif olarak değil, liderlik yönüyle de ilgi çekiyor. Alpaslan’ın mental yönü ve aidiyetinin kuvvetli olduğu biliniyor.

2018 yılında geldiği Göztepe ile sözleşmesi biten ve İzmir’in köklü ekibine veda eden Alpaslan Öztürk, Göztepe’de 2018-19 sezonunda 25 Lig, 5 kupa olmak üzere 30 maça çıktı ve 3 gol attı. 2019-20 sezonunda 24 Lig, 1 de kupa maçına çıkan Alpaslan, 7 gol attı. 2020-21 sezonunda ise Göztepe formasını 21 lig maçında giydi ve rakip filelere 3 gol gönderdi.