GALATASARAY’DA VEDA

Galatasaray’da sözleşmesi 31 Mayıs 2021’de sona erecek olan teknik direktör Fatih Terim, gerçekleşmesi beklenen seçimli genel kurul sebebiyle etik nedeniyle Galatasaray’a veda etti. 67 yaşındaki teknik adam, yeni yönetimin teknik direktör konusunda sağlıklı bir karar alabilmesi için Florya’dan ayrıldı.

BODRUM’DA DİNLENİYOR

Spor Toto Süper Lig’in 42. haftasında Galatasaray, Helenex Yeni Malatyaspor’u 3-1 mağlup etmişti. Ancak Beşiktaş’ın Göztepe deplasmanında 2-1 kazanmasıyla bu sonuç Galatasaray’a yetmemişti. Fatih Terim, Yeni Malatyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada sözleşmesinin Mayıs ayı sonu itibarıyla sone erdiğini, her seçim döneminde olduğu gibi üzerine düşeni yapacağını ve bundan kimsenin şüphe duymaması gerektiğini belirtmişti. Tecrübeli teknik direktör, ailesiyle birlikte Bodrum’da bulunuyor.

KARAR YENİ BAŞKANDA

Galatasaray’da teknik direktör kararını Haziran ayında yapılması beklenen seçimli genel kurul sonucunda seçilecek başkan belirleyecek. Galatasaray’da seçilecek olan yeni başkan, Fatih Terim ile devam etmek isterse projelerini ve düşüncelerini Terim ile paylaşacak ve Fatih Terim’in kararı beklenecek. Galatasaray’da seçilecek başkan başka bir teknik direktör ile çalışmak isterse de bu konuda önü açılmış olacak.

SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı’nın 16 Mayıs tarihinde yayınladığı genelge ile seçimli genel kurulu 29 Mayıs tarihinde yapma imkanı kalmayan Galatasaray’da belirsizlikler söz konusu. Şu ana kadar 4 ismin başkan adaylığını açıkladığı Galatasaray’da seçimli genel kurulun ne zaman yapılacağı, tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ile yola devam edilip edilmeyeceği ve ortaya çıkacak tablo sonucunda Galatasaray’da yeni sezon kadro planlamasını ve transferleri kimin yapacağı, sözleşmesi sona eren 12 futbolcunun durumunun ne olacağı merak edilenler arasında.

4. TERİM DÖNEMİ SON BULABİLİR

Galatasaray’da Haziran ayında yapılması planlanan seçimli genel kurul sonucunda yeni başkanın alacağı karara göre 4. Fatih Terim dönemi son bulabilir. Daha önce 1996-2000 arası 4 sezon, 2002-2004 arası 1,5 sezon, 2011-2013 arası 2,5 sezon sarı kırmızılı takımın teknik patronu olan Terim, son olarak 2017 yılında Galatasaray’ın başına geçmişti.

Sarı kırmızılı takımın başında 1996-97, 97-98,98-99, 99-00, 2011-12, 12-13, 2017-18 ve 18-19 olmak üzere 8 şampiyonluk kazanan Fatih Terim, kulübün kazandığı 23 şampiyonluğun büyük bir kısmına damgasını vurmuştu.