Türkiye Ülke Puanı Sıralamasında 15. Sıraya Yükseldi

Türkiye Ülke Puanı Sıralamasında 15. Sıraya Yükseldi

11 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Türkiye, UEFA ülke puanı klasmanı sıralamasında 15. sıraya yükselmeyi başardı. Taraftarlar, bu yükselişin devam etmesini umut ediyor.

Ülkemiz, Yunanistan’ı da geçmeyi başardı. İşte UEFA ülke puanı sıralamasına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

16’dan 15. Sıraya Yükseldi

Türkiye, UEFA ülke puanı klasmanı sıralamasında geçtiğimiz haftayı 16. sırada noktalar iken bu hafta 15.’liğe yükselmeyi başardı. UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray, E grubu içerisinde son maçında Lazio ile yeşil sahada karşı karşıya geldi.

Golsüz beraberlik ile sona eren karşılaşmada iki ekip de 1’er puanın sahibi oldu. Aslan ekibi, 12 puan ile E grubunda zirveye yerleşirken Lazio 9 puan ile ikinci sırada kaldı. Sarı Kırmızılı takım, bu sayede son 16 tur içerisinde direkt olarak mücadele etme hakkını elde etti.

Fenerbahçe ise D grubunun son müsabakasında Eintracht Frankfurt ile sahaya çıktı. Maç sonucu Sarı Kanarya 1 – 1 Eintracht Frankfurt. Çubuklu formalılarda ağları sarsan isim dakika 42’de MergimBerisha olur iken Alman ekibinde meşin yuvarlağı kale ile buluşturan oyuncu dakika 29’da DjibrilSow oldu.

Kanarya, total skorunu beraberlik neticesinde 6’ya yükseltti ve D grubunda 9 puana sahip olan Olympiakos’un ardından 3. olarak konumlandı. Eintracht Frankfurt ise grubu 12 puan ile zirvede tamamladı.

Türkiye temsilcilerinin iki beraberlik alması ile birlikteülkemizin UEFA ülke puanı klasman sıralaması 1 adım ileriye giderek 15’e yükseldi.

UEFA Ülke Puanı Sıralaması

Türkiye, ilk 15. olarak konumlanırken kritik eşikte yükselmeyi istiyor. Ülkemizin kıyasıya mücadele ettiği ülkeler arasında Yunanistan, İsviçre, Çekya, Hırvatistan ve Kıbrıs Rum Kesimi yer alıyor.

UEFA ülke puanı sıralamasında Türkiye, Yunanistan’ı geçerek 26,9 puan ile 15. sıraya yükseldi. Ülkemizin üst sırasında 14. olarak 29,675 puan ile İsviçre yer alıyor. Komşumuz Yunanistan ise 26,7 skor ile bir adım gerimizde kaldı.

Sıralamada Hırvatistan 26,65 ile 17. olarak konumlanırken Danimarka 26,575 ile 18. oldu. Çekya 26,4 skorla 19. sıraya yerleşirken onu, 26,375 puanlı Kıbrıs Rum Kesimi takip etti.