Trabzonspor’un Transfer Politikaları

Spor Toto Süper Lig takımlarından Trabzonspor, gelecek sezon için transfer çalışmalarına başladı. Hatırlanacağı üzere geçen sezon Milli oyuncusu Yusuf Yazıcı’yı 17.5 milyon euro’luk bir bonservis bedeli ile Fransa’nın Lille kulübüne satmayı başaran bordo mavili kulüp, bu doğrultuda yine birçok Avrupa kulübün radarına girmiş durumda. Avrupa kulüplerinin birçoğu, bu sezon oldukça başarılı bir performans ortaya koyan kaleci Uğurcan Çakır için teklif yapmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre 25 yaşındaki başarılı file bekçisini transfer etmek isteyen kulüplerin başında İtaly’nın Inter takımı geliyor.

Trabzonspor’un ne kadar bir bonservis bedeli isteyeceğini araştırmaya başlayan İtalyan kulübü, ilk başta farklı bonusların da içerisinde bulunduğu 20 milyon euro’luk bir teklif yapmaya hazırlandığı iddia edildi. Inter’in önemli menajerler aracılığı ile resmi teklifini kısa bir süre içersinde Trabzonspor’a ileteceği ifade edilirken, İtalyan basınında da Uğurcan Çakır’ın Inter formalı montajlı fotoğrafları yayılmaya başlandı. Bordo mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu da geçtiğimiz günlerde henüz hiçbir kulüp ile kesin bir anlaşma olmadığını fakar İtalyan kulübü Inter’in ilgisinin ciddi olduğunu söyledi.

Uğurcan Çakır Farklı Kulüplerle Görüşebilecek

Spor Toto Süper Lig’de gelecek sezon için transfer çalışmalarını özenle yürütmek isteyen Trabzonspor’da Uğurcan Çakır’ın başka takıma olacak olan transferi büyük önem arz ediyor. Çünkü bordo mavili kulüp, gelecek sezon yapmayı planladığı transferlerin bütçesinin büyük bir kısmını Uğurcan Çakır’ın transferinden gelen para ile yapmayı hedefliyor.

Bu yüzden bordo mavili yönetim, kulübün bilgisi dahilinde olması şartıyla 25 yaşındaki başarılı eldivenin diğer kulüpler ile görüşmesine izin verdi. Hatırlanacağı üzere geçen sezon Trabzonspor, Uğurcan Çakır’a bu konuda bir izin vermemişti çünkü gelen bütün teklifler kulübün beklentisinin oldukça altındaydı. Fakat bu sezon performansını arttıran ve bu nedenle piyasa değerinide katlayan Uğurcan Çakır’a kulüpten transfer görüşmeleri için izin çıktı.

Milli Takım’a Seçildi

Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor’da bu sezon teknik direktörlük görevine Abdullah Avcı’nın gelmesinin ardından kaleci Uğurcan Çakır’ın da form grafiği olumlu yönde yükseldi. Hatırlanacağı üzere 25 yaşındaki eldiven ligin ilk 7 haftasında 13 yemişti. Fakat Abdullah Avcı’nın gelmesi ise birçok maçta kalesini gole kapatan Uğurcan Çakır, diğer 30 maçta ise kalesinde 20 gol gördü. Öte yandan bilindiği üzere bu sezon Uğurcan Çakır, başarılı performansı neticesinde teknik direktör Şenol Güneş tarafından A Milli Futbol Takım’ına da seçilmeyi başardı.