Trabzonspor’lu Nwakaeme’nin Futbolculuk Hayatı

Trabzonspor’lu Nwakaeme’nin Futbolculuk Hayatı

4 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Nijerya’nın Lagos kentinde 1989 yılında doğan Anthony Mwakaeme, abisi gibi futbola oldukça ilgi duyuyordu. Futbolculuk kariyerine adeta sokaklarda başlayan Anthony Nwakaeme, şimdilerde ise Tranzonspor’un en başarılı futbolcularından biri oldu. Danimarka ve İsveç’teki takımların yanı sıra Roma gibi takımlarla da olan transfer görüşmeleri farklı sebeplerden ötürü olumsuz sonuçlandı.

Her ne kadar zaman zaman büyük fırsatları kaçırsa bile, daha sonradan İsrail’de oynaması ile birlikte dönüm noktası elde etmiş oldu. Nijeryalı futbolcu, önce İsrail takımlardan Ra’anana ile daha sonra ise yine İsrail’in başka takımı olan Be’er Sheva’ya transfer oldu.

Uzun süredir şampiyonluk yaşayamayan Be’er Sheva ile üç kez üst üste şampiyonluk yaşamayı başarmıştı. Öte yandan futbolda idolünün Ronaldinho olduğunu söyleyen Anthony Nwakaeme, bazen bu futbolcuyu izlerden ağladığını bile ifade etti.

Anthony Mwakaeme’nin Trabzonspor Karnesi

Süper Lig takımlarından Trabzonspor’a 2015 – 2016 sezonunda İsrail’in Be’er Sheva’dan transfer olan Anthony Nwakaeme, hala bordo mavili forma için mücadele etmeye devam ediyor. 2018 – 2019 sezonunda 31, 2019 – 2020 sezonunda 43 maçta sahaya çıkan Anthony Mwakaeme, toplamda 25 gol ve 19 asistlik performans sergiledi.

Bu yıl yani 2020 – 2021 sezonunda ise 18 maçta sahaya çıkan Anthony Mwakaemeve Trabzonspor, 18 maçta sahaya çıktı. Oynadığı bu 18 maçlık süre zarfında ise 31 yaşındaki futbolcu, 5 gol ve 4 asistlik bir performans sergiledi.

Anthony Mwakaeme’nin Kariyeri

Trabzonspor’un gözde futbolcularından Anthony Nwakaeme, futbolculuk kariyerine Romanya’nın Arieşul Turda takımında başladı. Sonra Romanya’nın Universitatea Cluj transfer olan 31 yaşındaki Nijeryalı futbolcu, daha sonra ise İsrail’e gitti. İsrail’de önce Ra’anana sonra ise Be’er Sheva’da forma giydi.

Futbolculuk kariyerinin belki de en verimli zamanını İsrail’in Be’er Sheva takımı ile birlikte geçirdi. Çünkü hem üç sezon üst üste beraberce şampiyonluk yaşadılar hem de Anthony Mwakaeme, Be’er Sheva formasıyla sahaya çıktığı toplamda 145 maçta 50 gol atıp 1’de asist yapmıştı.

Forvet Anthony Nwakaeme, İsrail’in Be’er Sheva takımındaki bu başarılı performansının ardından 2018 – 2019 sezonunda bordo mavili takıma transfer oldu ve hala takımına katkı vermeye devam ediyor.