Trabzonspor’dan Marcelo Saracchi İçin Bir Hamle Daha

Posted by

Sezonun bitmesiyle yeni sezon için hazırlıklarına başlayan Trabzonspor, yeni bir kadro kurmak için kolları sıvadı. Sol bek arayışı içinde olan Trabzonspor’un birçok isme teklif götürdüğü ama bir isim için bir kez daha şansını denediği biliniyor.

Şu an Leipzig kulübünün formasını terleten Marcelo Saracchi için bir kez masaya oturan Trabzonspor yönetimi kulüp ile anlaşmaya varamamıştı. Bir kez daha kolları sıvayan yönetim, Abdullah Avcı’nın onayıyla tekrar masaya oturmaya hazırlanıyor. Bu sefer Uruguaylı yıldızın kiralanması hedefleniyor.

Yönetim Kiralama Yoluna Gitti

Bordo-Mavililer transfer yaz döneminde forvet ve orta sahanın yanı sıra sol bek için nokta atışı yapmayı düşünüyor. İkinci kez transfer masasına oturduğu Marcelo Saracchi’nin kulübü Leipzig ile anlaşmaya varıldığı iddiaları ortaya atıldı. Aynı anda birçok isimle daha görüşme içinde olan Trabzonspor’a Alman kulübün 6 milyon Euro isteğini ilettiği ve önceliklerinin futbolcuyu satmak olduğunu söyledikleri biliniyor. Trabzonspor’un buna karşılık oyuncuyu kiralayabileceklerini söylediği mesajı süreci farklı bir yola soktu.

Yeni görüşmede oyuncuyu kiralama formülü üzerinden temas kurulması düşünülürken sözleşmeye 2 milyon Euro civarı satın alma maddesi konulabileceği gündeme gelecek. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun ve teknik adam Abdullah Avcı’nın onay verdiği transfer sürecinin şartları zorlanarak olumlu yanıt alınması planlanıyor. Trabzonspor yönetimi, diğer taraftan transfer yaz dönemine hız kazandırmak istiyor. Temmuz ayına kadar 3 bölge için transferi bitirme planları olduğu düşünülüyor.

Birger Meling İçin Trabzonspor’a Rakip Çıktı

Trabzonspor’da transfer yaz dönemi hareketli geçiyor. Başka isimler ile de temas halinde olan Trabzonspor’un işi zorlaştı. Haftalardır temas halinde olunan başarılı futbolcu Birger Meling için Trabzonspor’a rakip çıktı. Ligue1 ekiplerinden Rennes’in, Norveçli sol bekle ile ilgilendiği öğrenildi. Fransız basını, Rennes kulübünün 2-3 milyon Euro arası bir bonservis ücretiyle transferi bitirmek istediğini açıkladı. Bordo-Mavililer, Birger Meling ile yapılan görüşmelerde önemli yol kat ederken, küme düşen Nimes takımının iflas açıklama durumu yaşandığı için muhatap bulmakta zorlandığı da bilinenler arasında… Birger Meling’in rotası ne yöne olacak sorusu ilerleyen günlerde cevap bulacak.