Trabzonspor’da Sakatlıklar Düşündürüyor

Trabzonspor’da Sakatlıklar Düşündürüyor

26 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper lig de bu sezonun en önemli şampiyonluk adayı olan bordo mavili takım 10. Hafta sonun da lig de 24 puan ile yenilgisiz tek takım olarak oturuyorlar.

Keyifler yerinde olan bordo mavili takım da sakat oyuncuların sayısının artması teknik heyeti düşündürmeye başladı.

Süper lig de oynadıkları son karşılaşmada İzmir’ de Göztepe konuk olan bordo mavili takım Trabzonspor İzmir‘e 7 eksik ile gitmişlerdi. Son anda Yunan oyuncusu A. Bakasetas‘ı  da sakat oyuncular arasına girdi.

Zorlu mücadele sonrasında ise bordo mavili takımdaki sakat oyuncuların sayısı 11’e çıktı. 11 sakat oyuncu ile 11. Hafta ve sonraki haftalardaki maçlarda zorlanacak gibi duran Trabzonspor’un planları nasıl olacak şimdiden merak ediliyor.

Abdullah Avcı ve ekibi oyuncuların sağlık problemlerinin düzelmesi için ellerinden geleni yapıp doktorların talimatlarına uyacaklar. Maçlarda da en iyi şekilde sahaya çıkacak olan Trabzonspor lider kalmak istiyor.

Anthony Nwakaeme

Bordo mavili takımın hücumda en önemli kozu olan 33 yaşındaki tecrübeli isim Anthony Nwakaeme Sağ kalçasında gerilme oluşan oyuncu takımını yalnız bırakmıştı.

Tedavisine devam edilen oyuncunun hafta içinde antrenmanda kendisini deneyecek olan oyununun durumu belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Golcü oyuncu bu sezon bordo mavili takım ile 9 lig maçına çıkarken 4 gol ve 2 asist katkısı yaptı.

Bruno Peres

Brezilyalı sağ bek 32 yaşındaki isim BrunoPeres uzun süredir takımını yalnız bırakan oyuncu uzun bir süre daha takımdan ayrı kalması bekleniyor.

Abdulkadir Parmak

27 yaşındaki oyuncu Abdulkadir Parmak kas ağrıları olduğu için takımından ayrı kalan oyuncu ciddi bir toparlanma ile ağrılarının büyük çoğunluğundan kurtulurken fiziksel olarak da hazır hele gelmesi içinde biraz zamana ihtiyacı olan oyuncu Rizespor maçında sahada olması bekleniyor

Bengali-FodéKoita

31 yaşındaki Santrafor Bengali-FodéKoita süper lig de bordo mavili takım ile sadece 3 karşılaşmaya çıka bilen oyuncu sakatlık durumu ile ilgili belirsizlik devam ederken sahalara ne zaman döneceği ise belirsizliğini koruyor.

 

AndersTrondsen

Bordo mavili takımın orta saha oyuncusu 27 yaşındaki Norveçli AndersTrondsen arka adalesinde ki gerilmeden dolayı uzun bir süre dinlenmesi gereken oyuncu Ç. Rizespor maçında büyük ihtimal ile dinlendirilmesi beklenen oyuncu gelecek haftalar da takımda kendisine yer bula bilecek gibi görünüyor.

Yunus Mallı

30 yaşındaki milli oyuncu Yunus Mallı geçirdiği üst solunum yolu rahatsızlığı sonrasında dilendirilen orta saha oyuncusu tedavi süresinin tamamlandığı bilinirken tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı’nın görev vermesi halinde Ç. Rizespor mücadelesinde sahada olacak.

AnastasiosBakasetas

Bordo mavili takımın bu sezon ki performansın da ne büyük pay sahibi olan Yunan oyuncu tecrübeli isim AnastasiosBakasetas son Göztepe maçı kadrosunda da çıkartıla oyuncuların hafif ağrılarının olması nedeni ile riske edilmemişti. Tedavisine başlanan oyuncu Ç. Rizespor mücadelesine yetiştirilmesi bekleniyor.

Abdülkadir Ömür

Son Göztepe maçında ağrıları olduğu için oyundan alınan gen oyuncu kısa bir dinlenme süresinden sonra hafta ya şans verilmesi halinde kadroda olması bekleniyor.

Dorukhan Toköz

Uzun bir süre sonra kadroya dönen oyuncunun kasık bölgesinde k ağrılardan dolayı yapılacak tedavi sonrasında durumuna bakılarak karar verilecek.

Vitor Hugo

İzmir ekibi Göztepe maçında kafasına aldığı darbe sonrası sakatlanan ve üç dikiş atılan Vitor Hugo’nun durumu iyi.

Yusuf Sarı

Göztepe maçında ilk yarı sonunda oyundan alınan oyuncunun sağ kolunda ağrılarının devam ettiği ve MR’ ı çekilecek oyuncunun durumu daha sonra netlik kazanacak.