TRABZONSPOR’DA PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ GÖZE ÇARPIYOR

Posted by

Süper Lig kapsamında yapılan 34 hafta mücadelesinde Çaykur Rize deplasmanında 0-0 berabere kalan ve 1 puanı hanesine yazdıran bordo-mavili Karadeniz temsilcisinin performansı düşmeye başladı. Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın takımın başına gelmesinin ardından harika bir çıkış Yakalayarak mükemmel bir galibiyet serisi oluşturan bordo-mavili Karadeniz temsilcisinin son haftalarda göstermiş olduğu performans hayal kırıklığı yarattı.

MAÇ BAŞINA PUAN İSTATİSTİĞİ DÜŞTÜ

Süper Lig kapsamında oynanan ilk 8 hafta sonrasında alınan kötü sonuçlar sebebiyle teknik direktörlük koltuğuna Abdullah Avcı’nın oturmasından sonra harika bir performans ortaya koyan de 4 sıraya kadar yükselmeye Başaran bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor geçtiğimiz haftalarda aldığı sonuçlar sebebiyle performans düşüklüğü yaşamaya başladı.

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinin ardından 17 karşılaşmada 13 kez sahadan galibiyet ile ayrılıp üç puanı hanesine yazdıran bordo-mavililer 3 karşılaşmadan beraberlik aldı ve yalnızca bir mücadelede rakibine mağlup olmuştu. Abdullah Avcı yönetiminde 42 puan toplamayı Başaran bordo-mavili Karadeniz temsilcisi maç başına 2,47 gibi harika bir istatistik elde etmişti.

Geçtiğimiz 8 haftada çalkantılı bir performans gösteren fırtına 2 galibiyet alırken 4 karşılaşmada rakibiyle berabere kaldı ve 2 mücadeleden ise mağlubiyetle ayrılarak Toplamda 10 puanı hanesine yazdırmayı başardı ve son 8 haftada ise 1,25 puan maç başına istatistiğe elde etmiş oldu.

KAZANDIĞINDAN ÇOK KAYBETTİ

Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi Trabzonspor başarılı teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde geçtiğimiz 6 haftada beklenmedik puan kayıpları yaşadı. Son 6 haftada bir karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan bordo-mavililer 4 mücadeleden ise beraberlik ile ayrılırken bir mücadelede sahadan boynu bükük ayrılan taraf oldu ve toplamda 7 puanı hanesine yazdırırken 11 puan kaybetmiş oldu.

Bordo mavili Karadeniz temsilcisinin deplasmanda yapmış olduğu son 3 karşılaşmada rakip fileleri havalandırma başarısı gösteremediği kayıtlara geçti. Bordo mavililer Süper Lig kapsamında yapılan 28 hafta mücadelesinde deplasmanda Kasımpaşa karşısında 2-1 kazandığı mücadelenin ardından oynanan Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor karşılaşmasında alınan 0-0 sonuç Daha sonrasında alınan demir Grup Sivasspor karşılaşmasında 0-0 sonuç ve geçtiğimiz hafta Çaykur dış saha mücadelesinden aldığı 0-0 sonuç ile son 3 haftada deplasmanda gol atamadığı görüldü.