Trabzonspor’da İç Transfer Harekatı Başladı

Trabzonspor’da İç Transfer Harekatı Başladı

17 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 9. Haftasında 17 Ekim’de Fenerbahçe’yi konuk edecek olan Trabzonspor, sarı lacivertli takımla oynayacağı zorlu maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Bordo mavili takım, bir yandan Fenerbahçe maçının hazırlıklarına devam ederken bir yandan da kadro planlama çalışmalarına devam ediyor.

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili takımın teknik direktörü Abdullah Avcı ile sık sık bir araya gelerek kadro planlaması hakkında görüşmeler yapıyor. Genç futbolculara ekstra bir önem veren Ahmet Ağaoğlu, genç oyuncuların Trabzonspor’un geleceği olduğunu ve Trabzonspor’da forma giyen her genç oyuncunun hedefinin Avrupa olması gerektiğini düşünüyor.

Oyuncularını gelecekte Avrupa’ya gönderip ciddi gelirler elde etmeyi planlayan Trabzonspor’da hem yönetim hem de teknik heyet, genç oyunculara çok önem veriyor.

Trabzonspor, Fenerbahçe’nin Ömer Faruk Beyaz ve Bursaspor’un Ali Akman ile yaşadığı sorunları da düşünerek genç oyuncularını kaybetmek istemiyor. Bordo mavili takım, bu oyuncuları kaptırmamak için oyuncularla önceden sözleşme imzalayarak iç transferde önemli bir yol kat etti.

Gençlerin Sözleşmeleri Uzatıldı

Trabzonspor, bu kapsamda genç oyuncuları Erce Kardeşler, Murat Cem Akpınar, Serkan Asan ve Ahmetcan Kaplan’ın sözleşmelerini uzatıldı. Oyuncuların sözleşmeleri, başkan Ahmet Ağaoğlu’nun da katılımıyla Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Futbol Koordinasyon Merkezi’ngde yapılan tören ile uzatıldı.

Trabzonspor, gerçekleştirilen tören sonucunda Murat Cem Akpınar, Serkan Asan ve Ahmetcan Kaplan’ın sözleşmelerini 2026, Erce Kardeşler’in sözleşmesini ise 2025 yılına kadar uzattı.

Ağaoğlu’nun Açıklamaları

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Ahmet Ağaoğlu, genç oyuncuların hepsiyle gurur duyduklarını, bu oyuncuların hepsinin ayrı ayrı değeleri taşııdığını ve hepsiyle gurur duyduklarını söyledi. Ağaoğlu, genç oyuncular arasında her türlü oyuncunun bulunduğunu, bu oyuncuların bazılarının altaypıdan olduğunu, bazılarının ise başka takımlardan transfer edildiğini vurguladı.

Ahmet Ağaoğlu, 2021-22 sezonunda geniş bir kadro açıkladıklarını söyledi ve 2021-22 sezonunda tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve bu sezon genç oyuncuların da katkılarıyla bu ipi göğüslemek istediklerini söyledi. Ağaoğlu, yöneticilerin geçici olduğunu ancak futbolcuların bordo mavili formayla gösterdikleri performansların daima hatırlanacağını belirtti.

Ağaoğlu, sözlerine Trabzonspor’un değerlerini benimseyen ve Trabzonspor’u şampiyonluğa götürecek oyuncularla yola devam etmek istediklerini ve bu oyuncuların da Avrupa’ya transfer olmalarını istediğini söyleyerek nokta koydu.

Genç Oyunculardan Açıklamalar

Trabzonspor ile sözleşme yenileyen genç oyuncular Ahmetcan Kaplan, Serkan Asan, Murat Cem Akpınar ve Erce Kardeşler, maçtan sonra açıklamalarda bulundu. İlk olarak söz alan savunma oyuncusu Ahmet Kaplan, sağlıklı bir sezon dilekleriyle başladığı konuşmasında şampiyonluk için elini taşın altuna sokmaktan vazgeçmeyeceğini belirrti.

Serkan Asan, yaptığı açıklamada 2021-22 sezonunun sağlıklı geçmesini ve sezon sonunda şampiyonluk hedefi koyduklarını belirterek başladığı konuşmasında kendilerinin katkılarıyla da Trabzonspor’u şampiyınluğa taşımak istediklerini bildirdi.

Murat Cem Akpınar ve Erce Kardeşler de yaptıkları açıklamalarda Trabzonspor’un şampiyonluğu için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirttiler.