Trabzonspor’a Bir Yerli Bir Yabancı

Trabzonspor’a Bir Yerli Bir Yabancı

2 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

2021/2022 sezonunun şampiyonluk favorilerinden gösterilen ve ilk 11 haftada gösterdiği performansla liderlik koltuğunda namağlup oturan Trabzonspor’da ara transfer dönemine yönelik çalışmalar da devam ediyor.

Belirli bölgelerde alternatifler bulunmakla beraber teknik direktör Abdullah Avcı’nın işlerini zorlaştıran dar kadroyu genişletmek isteyen Trabzonspor yönetimi, ara transferde takıma yaptığı eklemelerle birlikte takımı güçlendirmek ve harika bir performans gösteren teknik direktörüyle birlikte camianın uzun bir süredir yaşadığı şampiyonluk hasretine de son vermek istiyor.

Basında yer alan son iddialara göre Bordo Mavili yönetim, ara transferde kadroya katmak üzere Sivasspor’un sol beki Uğur Çiftçi ve Alanyaspor’un sol kanadı Davidson’u takibe almaya başladı.

Trabzonspor’un Solu Güncellenecek

Sol bekte yaşanan eksikliği yabancı kuralının da etkisiyle İsmail Köybaşı’nı kadroya dahil ederek gidermeye çalışan Trabzonspor sezonun ilk 11 haftasında istediğini alabilmiş değil.

Bu bölgede İsmail dışında bir diğer alternatif olan Anders Trondsen’in yaşadığı sakatlıklar nedeniyle istenilen düzeye ulaşamamış olmasıyla birlikte sol beke bir ekleme yaparak savunmasını güçlendirmek isteyen Trabzonspor’un ilk hedefi Sivasspor’da gösterdiği iyi performansla adından söz ettiren Uğur Çiftçi olarak ifade ediliyor.

Özellikle ön hattında yabancı oyuncularının vazgeçilmez olması nedeniyle savunma hattında yerli oyuncuya yönelmeyi planlayan Trabzonspor, Uğur’un da transfer olmayı istemesi nedeniyle oyuncuyu ara transferde renklerine bağlamayı amaçlıyor.

Trabzonspor, sol bekin dışında sol kanada da bir ekleme yapacak gibi görünüyor. Bu sezonun başında Parma’dan transfer edilen Gervinho’nun çapraz bağlarının kopması nedeniyle sezonu kapatmasına yönelik olarak sol kanat transferi zorunlu hale gelen Trabzonspor’un bu bölgede ilk alternatifi ise Alanyaspor’lu Davidson olarak belirtiliyor.

Geçtiğimiz sezondan bu yana Alanyaspor’da oldukça etkili bir performans gösteren Davidson’u, Bakasetas ve Siopis transferlerinde iyi ilişkiler geliştirdiği Alanyaspor yönetiminden talep edecek olan Trabzonspor, oyuncunun transferini en erken sürede bitirmeyi planlıyor.

Fırtına’da Planlı Gidişatın Etkisi

Bilindiği üzere Türkiye’nin futbol iklimi Avrupa’daki futbol ikliminden daha farklıdır. Genel olarak 4 büyük takımdan birinin şampiyon olmasının beklendiği ülkemizde, sezonu şampiyon tamamlayan takım başarılı gösterilirken diğer takımlara ise kesin gözle başarısız olarak bakılır.

Hal böyle olunca, oyunculara, teknik ekibe, yönetime ciddi bir iş düşer ve üstlerine baskı biner. Bu durum çok uzun zamandan beri Türk futbolunun değişmez bir kuralı gibi algılanırken, şampiyonluğun favorisi takımlar çoğu zaman transferlerini çok geç tamamlar ve eğer girebilirlerse şampiyonluk havasına çok geç girerler.

Bu olumsuz alışkanlık, kulüplerimize dair kanıksanmış bir gerçek olmakla birlikte, Abdullah Avcı yönetiminde şaha kalkan Trabzonspor, bu sene çok doğru ve örnek olması gereken bir iş yaparak transferlerini en ideal sürede tamamladı ve sezona kadrosu en hazır takım olarak başlamayı başardı.