TRABZONSPOR MAĞLUBİYET YÜZÜ GÖRMÜYOR

TRABZONSPOR MAĞLUBİYET YÜZÜ GÖRMÜYOR

19 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bordo mavili takım uzun süredir süper Lig’de mağlubiyet yüzü görmeden şampiyonluk yolunda emin adımlar ile yoluna devam ediyor.

Bu sezon süper lig de 9 karşılaşma’ da mağlubiyet yaşamayan takım geçtiğimiz sezon son yenilgilerini Lig’de kendi sahalarında oynadıkları Alanyaspor’ karşı kaybettikleri 3 – 1’ lik kaybettikleri maç oldu.

SÜPER LİG’DE 21 MAÇ OLDU YENİLMİYOR

Trabzonspor tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile geçtiğimiz sezon anlaşmaya varan takım da büyük değişim bu günler de daha net görülüyor.

Tecrübeli teknik adamın gelişi ile özellikle savunmada ki sorunları çözen Abdullah Avcı bu sezon ise takımın iskeletini iyi oluşturarak ve en önemlisi takıma uygun ihtiyacı giderecek oyuncu grubunun transfer edilmesi ile birleştirince şampiyonluğun en güçlü adayı oldular.

Abdullah Avcı ile oldukça iyi bir uyum yakalayan hem takım hem kent olarak iyi bir kenetlenme örmeği de gösterdiler.

Büyük bir değişime giren Trabzonspor geçtiğimiz sezon 8. Hafta da göreve gelen Abdullah Avcı takımı ile süper lig de 41 lig maçına çıkan takım bu karşılaşmaların sadece 3 mağlubiyet ile ayrıldılar.

TAKIMA VE ABDULLAH AVCIYA GÜVEN TAM

Takımın buraya kadar ki göstermiş olduğu başarısında en büyük pay sahibi hiç kuskusuz tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı faktörü.

Sezon başında kariyerindeki ilk kupasını Trabzonspor ile Süper Kupayı kazanarak alan hoca hem takıma hem Trabzon’a oldukça iyi geldi.

Gelir gelmez işe koyulan tecrübeli hoca ilk olarak savunma da ki problemleri çözerek işe başladı.

Bu sezon başında işi sıkı tutan teknik adam iyi bir takım iskeleti kurarak yapılacak olan oyuncu transferleri ile de zayıf bölgelerini güçlendirmek istedi.

Transfer de oldukça başarılı olan bordo mavili takım orta saha ve hücum hattında kadrosuna kattıkları oyuncular ile gösterdikleri performansa söyle bir bakınca ne kadar da doğru bir iş yapıkları oraya çıkıyor.

Orta sahada rakiplerine göre bakıldığında M. Hamsik, Berat Özdemir gibi etkili iki oyuncusu bulunurken takım da en çok fark yaratan oyuncu ise A. Bakasetas oluyor diye biliriz.

Bu sezon ki takımın buraya gelmesinde ki en çok oyunda katkı veren oyuncu olduğu hiç şüphesiz ortada ki gösterdiği olağanüstü performansı dikkatlerden kaçamaz.

Bordo mavili takımda A. Bakasetas ‘ın olağanüstü olan hücum da ki performansı ile takımını sırtladı diye biliriz. Bu sezon 9 lig maçına çıkan tecrübeli oyuncu 7 gol ve 3 asist katkısı ile takımının buralara gelmesinde etkisi çok fazla ki öyle kritik maçlarda attığı goller ve müdahaleleri de çok etkili oldu.

Tam bir takım havasına giren Trabzonspor uzun süredir yakalayamadıkları havayı bu sezon fazlası ile arkasına almış durumdalar.

Takımın bir de şampiyonluk yarışında diğer rakiplerine göre tek kulvar da yarışıyor olmaları onlar için tabi ki de bir avantaj olacaktır ki bu avantaj da ikinci yarıdan sonra eşitlenecek gibi görülüyor.