TRABZONSPOR DERBİYİ 3 GOLLE KAZANDI

TRABZONSPOR DERBİYİ 3 GOLLE KAZANDI

18 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Trabzonspor 17 Ekim Pazar akşamı kendi evinde ve kendi sahasında Fenerbahçe derbisine çıktı. Bu maç Trabzonspor için çok önemliydi ve bu maçı kazanmak için elinden geleni yaptı.

Özellikle Bakasetas ve Hamsik’in ceza sahasına yaptığı ekstra koşularla boş alan bulabilen Nwakaeme, geçen sezona göre daha fazla tehlike yaratıyor. Trabzonspor hücum hattında farklı profillerde oyunculara sahip olmasının avantajını yaşıyor. Santrafor’da Corneilus’un yedeği olarak düşünülen Djanny ise benzer profillerde oyuncular değiller.

Pozisyon alması ve bitiricilik gibi özellikler daha güçlü olan Cornelius, Bordo mavililerin oyununa en yatkın isim. Djaniny ise daha çok savunma arkasına koşu yapabilen, yaptığı sahte koşularla boş alan yaratabilen bir oyuncu. Futbol’un Rakibe göre oynanan bir oyun olduğu düşünüldüğünde iki farklı profilde santrafor’un olması bu açıdan oldukça önemli.

Savunmada önemli bir hat oluşturan Trabzonspor takımında tek sorun sol bek bölgesi. İsmail Köybaşı’nın zamanlama hataları ve pozisyon alma becerisi yüksek görünmüyor. Devre arasına kadar Stefano Denswill’in varlığı bordo mavililer için kilit nokta olacak.

TRABZONSPOR’DA SAKATLIKLAR İÇİN ZORUNLU DEĞİŞİMLER

Güçlü fiziğinin yanında hızıyla da fark yaratan Denswill, ters kademelerde İsmail Köybaşı’nın yaşadığı sorunu yaşamıyor. Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı ise sakatlıklar nedeniyle 2 zorunlu değişiklik yaptı.

Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor, maça kalede Uğurcan Çakır, defansta Bruno Peres, Edgar Ie, Vitor Hugo ve Stefano Denswil, orta alanda Abdülkadir Ömür, Berat Özdemir ve Anastasios Bakasetas, ileri uçta ise Gervinho, Djaniny ve Anthony Nwakaeme on biriyle başladı.

TRABZONSPOR’DA ÖNEMLİ GALİBİYET

Trabzonspor’da sakatlık geçiren oyunculardan Anthony Nwakaeme, yerini 43. Dakikada Yusuf Sarı’ya, Bruno Peres ise yerini 51. Dakikada Dorukhan Toköz’e bıraktı. Ev sahibi ekipte 46. Dakikada Stefano Denswil’in yerine Anders Trondsen, 68. Dakikada ise Gervinho’nun yerine Andreas Cornelius ve Berat Özdemir’in yerine Manolis Siopis oyuna dahil oldu. Trabzonspor’da Edgar Ie, 61. Dakikada sarı kart gördü.

Vitor Pereira yönetimindeki Fenerbahçe ise maça kalede Altay Bayındır, defansta Filip Novak, Attila Szalai ve Kim-min Jae, orta alanda Ferdi Kadıoğlu, Luiz Gustavo, Miguel Crespo, Birght Osayi Samuel ve Mesut Özil, ileri uçta ise Diego Rossi ve Enner Valencia on biriyle başladı.

Fenerbahçe’de 62. Dakikada Enner Valencia’nın yerine Serdar Dursun, 75. Dakikada Mesut Özil’in yerine Jose Sosa ve Diego Rossi’nin yerine Marcel Tisserand, 87. Dakikada ise Ferdi Kadıoğlu’nun yerine Nazım Sangare ve Miguel Crespo’nun yerine Dimitrios Pelkas oyuna dahil oldu.

Fenerbahçe’de Kim-min Jae, 14 ve 23. Dakikalarda gördüğü 2 sarı kartla kırmızı kart gördü ve oyun dışı kaldı. Fenerbahçe’de 37. Dakikada Luiz Gustavo, 61. Dakikada Enner Valencia ve 85. Dakikada Attila Szalai sarı kart gördü.

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Vitor Pereira da itirazları nedeniyle sarı kart gördü. Maçın ikinci dakikasında penaltı kararından sonra Trabzonspor takımı 2 dakikada 2 gol birden buldu.

Maç 3-1 Trabzonspor’un üstünlüğü ile tamamlandı. Lider takım Trabzonspor oldu.