Trabzonspor Alanyaspor 90 Dakika Koz Paylaşacak

Posted by

Ligin favorilerinden görünen ve maç içindeki performanslarıyla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin beğenisini kazanan Trabzonspor, sahasında yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz ile birlikte yükselişe geçen Alanyaspor’u konuk edecek.

Zirvedeki yarışını devam ettirmek isteyen Trabzonspor ile yeni teknik direktörü ile birlikte yukarılara çıkmak isteyen Alanyaspor bu maçtan önce 10 resmi maçta karşılaşmışlar ve bu 10 resmi maçın 5’ini Alanyaspor 2’sini ise Trabzonspor kazanmıştı. Abdullah Avcı’nın kariyerindeki ilk kupası olan Ziraat Türkiye Kupası da finalde bu iki takımın karşılaşmasına sahne olmuştu.

Maç Öncesi Trabzonspor’un Durumu

Hücum alışkanlığı ve setleri açısından ligin tartışmasız en iyi ekiplerinden olan Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın iyi gözükmeyen performansları da göz önünde bulundurularak, Beşiktaş ile birlikte bu sezonun şampiyonluk yolundaki favorileri olarak gösteriliyor.

Ön alanda Hamsik, Bakasetas, Nwakaeme gibi oyuncuların sorumluluk alarak oynadıkları ve bu sorumluluğun mükafatlarını da aldıklarını söylemek yanlış olmaz. Bununla birlikte özellikle Cornelius’un tam hazır olmadığı bir görüntüde Djaniny’in sakatlığını atlatarak kadroya katılması Trabzon cephesinde sevinç yaratan haberlerden birisi.

Pas bağlantılarını iyi yapan ve iyi bir duvar olabilen Djaniny, bu sezonla birlikte Trabzonspor için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu göstermiş oldu. Kendisine ters gelen Alanyaspor karşısında galibiyet almayı hedefleyen Trabzonspor’da Abdülkadir Parmak, Anders Trondsen, Dorukhan Toköz ve Fode Koita’nın sakatlıkları nedeniyle forma giymemesi bekleniyor.

Maç Öncesi Alanyaspor’un Durumu

2020/2021 sezonunda şahane bir performans gösterdikten sonra sendeleyen ve bu sezona da iyi başlamayan Alanyaspor’da Çağdaş Atan ile yollar ayrılmış ve sonrasında takımın başına Bülent Korkmaz getirilmişti.

Özellikle Galatasaray maçında pozitif futbola dair olmasa da şahane bir performans gösteren ve Galatasaray karşısında çok iyi daralarak rakibine izin vermeyen Alanyaspor, deplasmanda rakibini yenerek iyi bir iş başarmış oldu. Takıma gelişiyle birlikte etkisini gösterdiği belli olan Bülent Korkmaz için yine ciddi bir sınav olacak Trabzonspor maçında da rakibini durdurabilmek mühim olacak.

Çok yüksek bir hücum gücü olan ancak zaman zaman savunmada zafiyetler yaşayabilen Trabzonspor karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olan Bülent Korkmaz’ın takımının bu maç için Ahmet Gülay’dan başka bir eksiği görünmüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir