Takımına En Çok Katkı Veren Asistçi Bek Roiser

Takımına En Çok Katkı Veren Asistçi Bek Roiser

5 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Günümüz futbolunda her iki bek’ in hücumda ne kadar önemli olduklarını takımlarına skor katkısı olarak neler yapa bileceklerini Beşiktaş Sivasspor maçında bir kez daha görmüş olduk.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de 8. Haftada kendi sahasında Şampiyonlar ligi dönüşünde Demir Grup Sivasspor ile oldukça zor bir karşılaşmaya çıktılar. Şampiyonlar ligin den Ajax karşısında mağlubiyet ile dönen takımda ve son üç resmi maçını da kazanamayan bir Beşiktaş vardı.

Birçok sakat oyuncunun da olmasına rağmen zor günlerden geçen siyah beyazlı takım zorlu Sivasspor karşılaşmasını genç oyuncusu Güven Yalçın’ ın iki golü ile geçmeyi bildiler.

Valentin Roiser’in Farkı Ortada

Siyah beyazlı takım maçın 32’ dakikasında genç oyuncusu Güven Yalçın’ ın ayağından buldukları jeneriklik harika golü ile güçlü rakibi Sivasspor karşısında 1 – 0 skor ile ilk yarıyı önde kapmışlardı.  Bu jeneriklik golde Güven Yalçın kadar o ortayı yapan Valentin Rosier’ inde katkısı bir hayli fazla. Golün hazırlanışı açısından mükemmel bir orta yapan 25 yaşındaki Fransız sağ bek Valentin Rosier asistlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Valentin Rosier sağ kanattan çizgiye kadar indiği pozisyonda ceza alanı içerisinde boşta olan takım arkadaşı Güven Yalçını mükemmel bir orta ile buluşturan oyuncu çok çık bir golün asistini yapmış oldu.

Veriler En Fazla Asist Yapan Oyuncu Olarak Valentin Rosier Gösteriyor

Siyah beyazlı takım için oldukça önemli bir oyuncusu  olan 25 yaşındaki Fransız sağ bek ‘İ Valentin Rosier son oynana zorlu Sivasspor karşılaşmasında ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu göstermiş oldu. Siyah beyazlı takımın sağ bek inde vazgeçilmez bir oyuncusu olan Valentin Rosier bu sezon ki takımına gol yollarında verdiği katkı ile listede ilk sırada yer alıyor.

Hücum anlamında takımına verdiği bu sezon ki katkı ile Valentin Rosier OPTA verilerine göre bu sezon 2021 senesi içinde Süper lig de en fazla asist yapan savunma oyuncusu oldu. Beşiktaşlı sağ bek Valentin Rosier bu sezon yaptığı 6 asist ile 1. Sırada yer alıyor.