Son Dakika Galatasaray Mostafa Mohamed Transferi

Son Dakika Galatasaray Mostafa Mohamed Transferi

15 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda mücadele eden Galatasaray, 2 haftalık milli ara döneminde teknik direktörü Fatih Terim ile birlikte yoğun bir şekilde çalıştı. Yaz döneminde yıldız isimleri kadrosuna dahil ede Cimbom’un gündemi yeni bir haberle sarsıldı.

Aslan, sezon bitimine kadar Mostafa Mohammed’in bonservisini 4 milyon dolara alma hakkına sahip, bununla birlikte teknik adam Fatih Terim henüz kararını vermiş değil. Sarı Kırmızılı kulübün, 2021 – 2022 sezonuna kadar karar vermesi bekleniyor.

Galatasaray’ın gündeminde Mostafa Mohamed ile alakalı başka bir seçenek konuşuluyor. İşte Cimbom’un transfer gündemine dair merak edilen detaylar…

Sarı Kırmızılı kulüp, Mısırlı forvet oyuncusu için henüz net bir karar vermiş değil. Aslan yönetiminin Mostafa Mohamed için opsiyon hakkı bulunuyor. Ancak yönetim, 31 Aralık’a kadar kararını vermeli. Aksi halde bu hakkı kaybedecek. Galatasaray, 4 milyon doları ödemeyi kabul ederse genç yeteneğin tapusunu alabilecek.

Fatih Terim’in Raporu Bekleniyor

Galatasaray yönetimi, Mostafa Mohamed hakkındaki nihai kararı verebilmek için teknik direktör Fatih Terim’den gelecek raporu bekliyor. Mısırlı forvet için son kararı İmparator verecek. Bununla birlikte genç forvet oyuncusunun sözleşmesinde dikkat çeken bir madde var.

Cimbom, Mohamed’in bonservisini almak istediği takdirde ödemeyi hemen yapmak zorunda değil. Haziran, 2022’ye kadar Aslan ekibi ödemeyi yapabilir.

Aslan’ın Mohamed İçin Diğer Seçeneği

Sarı Kırmızılı yönetimin Mostafa Mohamed için bir seçeneği daha bulunuyor o da her ihtimale karşı Mısırlı forvetin bonservisinin satın alınması. Galatasaray, daha sonra istediği takdirde genç yeteneği satabilir.

23 yaşındaki santrafor oyuncusu için çok sayıda Avrupa kulübü de takipte. Yüksek potansiyele sahip olan futbolcunun ilerleyen sezonlarda satılma ihtimali de mevcut. Aslan, her iki ihtimal için de kazanan taraf olacağa benziyor.

Cimbom, 31 Aralık’a kadar yıldız ismin bonservisini satın alma opsiyonunu kullanabilir. Ocak ayındaki transfer döneminde Mostafa Mohamed, Aslan tarafından güncel piyasa değerinden daha yükseğe satılabilir.

28 Kasım 1997 senesinde Giza, Mısır’da dünyaya gelen Mostafa Mohamed profesyonel futbol kariyerine Zamalek U23 altyapısında oynayarak başladı.