Son Dakika Galatasaray İmparator Terim Çözüm Arıyor

Son Dakika Galatasaray İmparator Terim Çözüm Arıyor

26 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika Cimbom haberi gündeme damgasını vurdu. Sarı Kırmızılı ekibin tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun son 4 karşılaşmasında zafer sevinci yaşayamayan Galatasaray için çözüm arayışına girdi. İmparator, takımın bu kötü gidişatına artık bir dur demek istiyor. Aslan ekibinde 3 adet santrafor bulunmasına rağmen ligdeki son 2 karşılaşmada hiç gol kaydedilmedi.

Sarı Kırmızılı taraftarlar da bu duruma isyan ediyor. Lig sıralamasında her geçen hafta aşağılara inen Galatasaray için deneyimli çalıştırıcının acilen bir çare bulması gerekiyor. İşte Cimbom’un çok konuşulan gündemine dair detaylar burada.

Sarı Kırmızılı ekibin teknik hocası Fatih Terim, Galatasaray’ın Süper Lig 2021 –  2022 sezonundaki performansını toparlayabilmek için harekete geçti. Son 4 haftada galibiyet sevinci yaşayamayan deneyimli hoca, artık puan kaybına uğramak istemiyor.

Taktikler Üzerinde Çalışıyor

Galatasaray, yeşil sahada 3 santrafor ile mücadele etmesine rağmen son 2 hafta rakip takımın filelerini havalandıramadı. Teknik direktör Fatih Terim, savunma güvenliğini arttırmak için farklı yolların arayışına girdi.

Deneyimli çalıştırıcı aynı zamanda rakip kalede beklenen etkiyi gösterebilmek için taktikler üzerinde çalışıyor. Aslan, çift ön libero ile 4 – 2 – 3 – 1 dizilimi üzerinde yoğunlaştı. Sarı Kırmızılıların teknik hocası Fatih Terim aynı zamanda 4 – 4 – 2 taktiklerini de inceleyerek ekip için en doğrusunu bulmanın peşinde.

Basit Goller Yedi

Cimbom, Süper Lig’in son 4 haftasında son derece basit goller yedi ve rakipleri kolay önlemler almasına rağmen bir türlü meşin yuvarlağı kale ile buluşturamadı. Aslan ekibi yeşil sahada mücadele esnasında hücum konusunda da sınıfta kaldı.

Bu kötü performansı düzeltme konusunda ciddi adımlar atan Fatih Terim, oyun sisteminde değişikliğe gidileceğinin sinyallerini verdi. Galatasaray, şu an için yeterince başarılı olamadığı 4 – 3 – 3 sistemini uyguluyor. Terim 4 – 2- 3 – 1 ve 4 – 4 – 2 sistemleri üzerinde çalışıyor.

Deneyimli çalıştırıcı en az pas hatası yapma potansiyeline sahip ve ayrıca çok koşan oyuncularını orta ikilide kullanacak. Galatasaray’ın değişen taktiği önümüzdeki haftalarda izlenebilecek.