SERGEN YALÇIN’DAN 1 YILLIK SÖZLEŞME TALEBİ

SERGEN YALÇIN’DAN 1 YILLIK SÖZLEŞME TALEBİ

9 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig şampiyonu Beşiktaş, teknik direktör Sergen Yalçın ile bu hafta içerisinde sözleşme yenilemeyi planlıyor. Sezonu çifte kupayla tamamlayan Kara Kartal, Yalçın’a ilk görüşmede üç yıllık bir sözleşme teklifinde bulundu. Ancak başarılı teknik adam, yeni kontratın 1 yıllık olmasını talep etti. Öte yandan Çeşme’de tatil yapan Sergen Yalçın, kendisine siyah beyazlı yönetim tarafından sunulun 10 milyon net maaş ve bonuslar şeklindeki teklif için 24 saatliğine düşünme süresi istedi. Kara Kartal’ı şampiyon yapan teknik direktörün, Emre Kocadağ ile buluştuktan sonra teklif hakkındaki son kararını bildirmesi bekleniyor.

2021 sezonunun Süper Lig şampiyonu Beşiktaş, teknik direktör Sergen Yalçın ile bu hafta içerisinde yeni bir sözleşme yapmaya hazırlanıyor. Sezonu Ziraat Türkiye Kupası ve Süper Lig kupası olmak üzere çift kupayla tamamlayan siyah beyazlılar, başarılı teknik adamla yapılan kontratın sona ermesinin ardından, zaman kaybetmeden yeni bir sözleşme yapmayı teklif etti. Kara Kartal, Sergen Yalçın ile yaptığı ilk görüşmede 3 yıllık sözleşme yapma teklifinde bulundu.

Ancak Yalçın, yeni sözleşmenin 1 yıllık yapılmasını talep etti. Başarılı çalıştırıcının talebini değerlendirme aşamasında olan Beşiktaş Yönetim Kurulu, resmi imzaları bu hafta içerisinde atmayı planlıyor. Siyah beyazlı ekipten gönderilmesini istediği ve yeni sezon için transfer edilmesini istediği futbolcuların listesini yönetime sunmaya hazırlanan 48 yaşındaki teknik adam, eğer Beşiktaş yönetimiyle anlaşmaya varırsa, 1 yıl daha takımı çalıştırmaya devam edecek. Öte yandan Beşiktaş yönetimi, çifte kupa sahibi Sergen Yalçın’a 3 yıllık sözleşme teklifinin yanı sıra 10 milyon TL maaş + bonuslar şeklinde bir teklif sundu. 48 yaşındaki hoca, teklifi düşünmek için yönetimden 24 saatlik bir süre istedi. İzmir Çeşme’de tatil yapan olan Sergen Yalçın’ın, Asbaşkan Emre Kocadağ ile buluştuğunda kararını iletmesi bekleniyor.

EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ’TIR

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz günlerde Sergen Yalçın’la ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Çebi, yeni sözleşme için hafta içinde görüşmeyi planladıklarını, ortada herhangi bir sorun olduğunu düşünmediğini ve sözleşmenin görüşüldüğü zaman herkesin haberdar olacağını dile getirdi. Başkan konuşmasının devamında, taraftarın tedirgin olmaması gerektiğini, bir başkanın gidip bir başkanın geleceğini, bir hocanın gidip bir hocanın geleceğini, söz konusu olanın Beşiktaş olduğunu, en büyüğün Beşiktaş olduğunu ve Beşiktaş’ın her dönemde kendi kıymetini yukarı çıkaracak insanlarla beraber olacağını ifade etti.

ÇOK ARTILARI VAR

Siyah beyazlı kulübün Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın hakkındaki konuşmasında, Yalçın’ı her zaman beğendiğini hatırlatmayı da ihmal etmedi. Başkan Çebi, Sergen Yalçın’ın dik duruşa, zekâya, sabra ve cesarete sahip olduğunu, artılarının çok olduğunu, teknik adamla oturup konuşacaklarını, sonuç itibarıyla bir kâğıt parçasına imza atacaklarını ve bu imzalar atıldığında herkesin haberdar olacağını belirtti.