SERGEN YALÇIN OLAYLI SÖZLEŞME YENİLEME SÜRECİ HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU

SERGEN YALÇIN OLAYLI SÖZLEŞME YENİLEME SÜRECİ HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU

1 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz futbol sezonunu çifte şampiyonlukla tamamlayan Beşiktaş, genç hocası Sergen Yalçın ile sözleşme yenileme konusunda sıkıntılar yaşadı. Yönetime isteklerini kabul ettiremeyen teknik adam, kulüpten ayrılmanın sinyallerini vererek taraftarları hayal kırıklığına uğratmıştı. Yönetim ve Yalçın arasında geçen son görüşmede taraflar karşılıklı olarak anlaşmaya vardı ve teknik direktör Sergen Yalçın ile 1 yıllık sözleşme imzalandı. Sözleşme yenileme sürecinde yaşananlar hakkında genç teknik adam ilk kez konuştu. 

2020 – 2021 sezonunda hem Spor Toto Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda siyah – beyazlı camiaya çifte şampiyonluk yaşatan Sergen Yalçın ile 1 yıl daha sözleşme imzalandı. Görüşmeler konusunda yönetimle bir türlü anlaşmaya varamayan genç teknik adam, son olarak takımdaki görevinde ayrılma kararı alarak camiaya büyük bir şok yaşattı. En nihayetinde taraftarlar karşılıklı olarak anlaştı ve Sergen Yalçın, 1 yıl daha siyah – beyazlı ekip beşiktaş başında olmak için sözleşmeye imza attı. Geçen sezon gösterdiği başarılı performansın ardından oldukça fazla takdir toplayan genç çalıştırıcı basın gündemini oldukça meşgul eden transfer görüşmeleri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Güçlü Bir Kadro Kurmak İstiyor

Bu sezon ligde elde ettikleri şampiyonluğun ardından 2021 – 2022 sezonlarında ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Beşiktaş, Avrupa’da da iddiasını göstermek istiyor. Siyah – beyazlı yönetim beşiktaş ile anlaşarak sözleşmesini 1 yıl daha uzatan teknik direktör Sergen Yalçın, görüşmeler esnasında maaşı hakkında değil gelecek sezon için kuracakları kadronun kalitesi hakkında konuştuklarını dile getirdi.

“Başarının Peşinde Koşacağız”

Geçtiğimiz sezon elde ettikleri iki şampiyonlukta da camiaya gönül veren herkesin emeği olduğunu vurgulayan teknik adam Sergen Yalçın, 2021 – 2022 sezonunda kendilerini oldukça zorlu bir maceranın beklediğine vurgu yaparken, camia olarak birbirlerine kenetlenerek başarının peşinden koşacaklarını dile getirdi.

Mevcut Kadro 19 Kişiden Oluşuyor

Mevcut kadronun durumu hakkında da açıklamalarda bulunan genç hoca, sözleşmeleri sona eren oyuncuları çıkardıklarında takımda 19 kişinin bulunduğunu söyledi. Gelecek sezon için 6 – 7 oyuncu transfer edilirse takımda hiçbir sıkıntıları olmayacağını belirten Sergen Yalçın, 5 Temmuz’da kamp dönemine başlayacaklarını duyurdu.