Semtin Topçusu Halil Akbunar

Posted by

Alt yaş kategorilerinden itibaren Göztepe forması giyen Halil’in hikayesi tamamen semtinin sokaklarında yazılmış. Elazığspor ve Antalyaspor’a kiralanmaları ve alt yaş kamplarına gitmesinin ardından Göztepe formasını sırtına geçiren ve bırakmayan Akbunar, bayrak futbolcu ve lider karakter olarak takımının en değerli profili olarak göze çarpıyor.

TFF İkinci Lig’de dahil olmak üzere kulübü Göztepe ile her kategoride savaşmış bir futbolcu olarak taraftarlarında sevgilisi aynı zamanda Halil. Semtte Halil ile gezmek, sahile inmek, sohbet etmek bir çok Göztepeli taraftarın genç futbolcu adayının en büyük isteklerinden birisi. Kendisi de kulübüne bağlılığını defalarca kanıtlamış bir futbolcu olarak İstanbul büyüklerinden birine gitmeyi uzun süredir hak ediyor kanımca.

Özellikle kanat rotasyonunda eksikleri bulunan Galatasaray ve Beşiktaş için biçilmiş bir kaftan olarak görülen 28 yaşındaki futbolcu, her iki kanatta da oynayabilmesine rağmen sağ kanatta ters ayağı ile daha iyi verim vermektedir.

Milli Takım Forması ile Halil

Tüm kariyeri kısa zamanlı kiralamalar dışında Göztepe’de geçen tecrübeli futbolcu taraftarla atışmalar da yaşadı, az önce yazdığımız gibi taraftarın sevgilisi apoletini de kazandı. Milli takıma girmeyi de başaran Halil Akbunar 2022 Dünya Kupası elemelerinde ve eğer katılırsak 2022 Dünya Kupası’nda Katar’da önemli bir kanat alternatifi olabilir.

Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu gibi rakipleri olmasına karşın hiç de aşağıda kalmayacak formu ile ay yıldızlı formayı giymesi hiç şüphesiz ki milli takımımızın daha etkili ataklar ile rakip kaleyi yoklamasına yardımcı olacaktır.

Yeşil Sahada Halil

Hücum dörtlüsünde sağ kanat sol kanat ve on numara mevkiilerinde forma giyebilen Halil  en çok sağ kanatta ters ayakla oynarken kendisini rahat hissediyor. Bunu Göztepe maçlarını izlerken rahatlıkla görebiliyoruz. Hızı ve çevikliği ile birebir yakaladığı pozisyonlarda rakiplerini rahatlıkla geçebilen yetenekli futbolcu önünü boşalttığında da Fenerbahçe maçında olduğu gibi uzaktan çok isabetli ve etkili şutlar çıkarabiliyor.

Bu kadar farklı repertuarı olması da rakiplerinin ona önlem almasını ve karşısında kalmasını zorlaştıran bir faktör tabii ki. Uzun yıllar daha Türk futbolunda adından söz ettireceğine emin olduğumuz bir futbolcu Semtinin çocuğu Halil Akbunar!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir