SARI KIRMIZILI TAKIM GALATASARAY DEVRE ARASI TRANSFER DÖNEMİNE HAZIR

SARI KIRMIZILI TAKIM GALATASARAY DEVRE ARASI TRANSFER DÖNEMİNE HAZIR

30 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper lig de bu sezon oldukça kötü bir performans sergileyen sarı kırmızılı takım da devre arası transfer dönemi de her sezon olduğu gibi bu sezon da oldukça önem kazanmış durumda.

Sarı kırmızılı takım süper lig de sezonun ilk yarısını toplaya bildiği 27 puan ile 10. Sırada tamamlaya bilen Galatasaray da devre arası transfer dönemi hızlı ve haraketli geçecek gibi görünüyor.

UEFA Avrupa Ligin’ de gruplar dan yenilgisiz lider olarak çıkarak adını son 16 takım arasına yazdıran sarı kırmızılı takım tek iddiası kaldığı yer Avrupa kupası kaldı.

Sezon başında kadrosunu gençleştirerek yeni bir planlama doğrultusunda başladıkları sezonda kadroya katılan ve beklenene seviyeye çıkamayan genç oyuncular ile yollarını ayrılamaya hazırlanıyorlar.

Takımdan gönderilecek oyuncular olduğu kadar da sarı kırmızılı takımın bazı bölgelerine de transfer gelmesi kesin gözü ile bakılıyor.

GALATASARAY’DA BREZİLYALI OYUNCU GUSTAVO ASSUNÇAO ÜLKESİNE GERİ DÖNECEK

Sarı kırmızılı takımın 21 yaşındaki Brezilyalı Ön liberosu Gustavo Assunça yaz transfer döneminde büyük umutlar ile beraber kadroya katılan genç oyunculardan birisi oldu.

Bu sezon sarı kırmızılı takım da süre bulmakta da zorlanan 21 yaşındaki genç oyuncu fiziksel olarak çıktığı hazırlık maçları ve süper lig de 2 karşılaşmada 134’ dakika süre ala bilen genç isim beklenen seviyeye çıkamayarak takımda devre arasında yolların ayrılacağı isimlerden birisi oldu.

Galatasaray 100 bin Euro ile 1 yıllık kiralık olarak kadrosuna kattığı oyuncudan beklenen verimi alamdılar. Orta sahada özellikle sarı kırmızılı takım da ön libero da iyi bir 6 numara arayışlarını bitirecek mi diye beklenen oyuncu sınıfı geçemedi.

Özellikle ikili mücadele gücü yüksek olan süper lig de orta sahada hem geriden oyun kurmaya yardım ede bilecek hem de ikili mücadelede ayakta kalması zor ola oyuncu için sezon sonu beklenmeden devre arasında Portekiz kulübü Famalicao’ ya geri gönderilmesi bekleniyor.

GALATASARAY’DA AYRILACAK OYUNCULARIN LİSTESİ UZUN

Galatasaray ‘da devre arasında performansları ile beklenen seviyeye çıkamayan oyuncular ile yol ayrımına gelinmiş durumda.

Sezon sonun da sözleşmesi bitecek olan oyunculardan olan Tecrübeli isim R. Babel ile yollarını devre arasın da ayırmayı düşünseler de genç oyuncuların düşük performansı teknik heyeti de düşündürmüyor değil.

Yedek kalecilerinden ise Fatih Öztürk ile de yollarını ayırmak isteyen sarı kırmızılı takım da aslında büyük bir kaleci krizi var. İsmail Çipe’ nin de formsuz olması Kaptan Muslera’ nın da sakatlığı nedeni ile takım ile olamaması teknik heyeti düşündürmeye başlamış durumda.

GALATASARAY’DA KADROYA KATILMAK İSTENEN OYUNCULAR İÇİN KAYNAK YOK

Devre arasında kadrosunu güçlendirmek isteyen sarı kırmızılı takım da kur ve ekonomik şartlar dolayısı ile önünü görmekte zorlanan takım transfer yapa bilmek için kaynak oluşturmak zorundalar.

Kaynak oluşturmak için de kadrosunda ki genç oyunculara özellikle Kerem ve Marcao’ ya gelecek yüksek teklifler sonrasında oyuncuların satışı ile transfer yapa bilmeyi düşünüyorlar.

Savunmada süre bulamayan C. Luyindama ile de teklif gelmesi halinde yollarını ayırmak isteyen takım sağ ve sol bek ile beraber orta saha ile hücumda kanatlara takviye yapmak istiyorlar.