SARI KIRMIZILI EKİP GALATASARAY’DA BİR VEDA DAHA

Posted by

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da bir ayrılık daha gerçekleşti.  Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz Türk Telekom Arena Stadı’nda yapmış olduğu basın toplantısında söylediği başkanlık durumunda devam etmesi halinde teknik direktör Fatih Terim ile yola devam etmeyeceği sözleri medyada yankı uyandırmıştı. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da yönetim kurulu üyesi Maruf Güneş Başkan Mustafa Cengiz’in yapmış olduğu açıklamaların ardından istifa etti.

KULÜPTEN GELEN AÇIKLAMALAR

Sarı-kırmızılı ekipte çalkantılı süreç devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şu an başkanlık koltuğunda oturan isim Mustafa Cengiz yapmış olduğu açıklamada Fatih Terim ile çalışmayacağını söylemesi sonrası yönetim kurulu üyesi Güneş sosyal medya platformu üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile başkanlık makamına saygı duyduğunu fakat Fatih Terim’in kendisi için kırmızı çizgi olduğunu belirterek Aslolan Galatasaraydır  dedi ve istifa etti.

Güneş isminden boşalan koltuğa Banu Vahapoğlu Akgün geçti. Sarı kırmızı ekip tarafından yapılan açıklamada şirketin gerçekleştirmiş olduğu Yönetim Kurulu toplantısında Maruf Güneş’in istifası sonrası Türk Ticaret Kanunu’nun 363. Maddesi ve Şirket Ana Sözleşmesi’nin 13.5 (a) maddesi Sebebiyle o isimden boşalan yönetim kurulu üyeliği koltuğuna yapılacak genel kurula değin Banu Vahapoğlu Akgün seçildiğini kamuoyu ile paylaştı.

FATİH HOCANIN AÇIKLAMALARI

Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörlük koltuğuna yıllarını geçiren tecrübeli hocam Fatih Terim Mustafa Cengiz’in yapmış olduğu basın toplantısı söylemiş olduğu sözler sonrasında açıklama yaparak sosyal medya hesabı üzerinden bazen rutin Bazen ise Kapalı kapılar ardında yapıldığını iddia etti ve kimi zaman Basına karşı yapılan kendisine ve takım arkadaşlarına teknik heyetteki arkadaşlarına karşı yöneltilen ithamlar karşısında  yapabileceği tek şeyin sarı-kırmızılı ekibin şuan git başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz’i acil şifalar dilemek olduğunu belirtmişti. 

Sözlerime başlamadan önce tecrübeli teknik direktör sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz’in Ali Sami Yen spor kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nda yapmış olduğu basın toplantısında milyonlarca sarı-kırmızılı ekibin taraftarı gibi kendisinin de üzüntü ve talihsiz bir şekilde haberdar olduğunu da belirtmişti.  Sarı kırmızılı ekipte  başkanlık seçimi heyecanı devam ederken gelecek günlerde Fatih Terim ile çalışıp çalışmayacağı kesinlik kazanacak.