ŞAMPİYONLAR LİGİ ENGELİ KANARYA FENERBAHÇEYİ ZORA SOKTU

Posted by

Geçtiğimiz sezonu 3. sırada tamamlayarak sarı – lacivertli camiayı büyük bir hayal kırıklığına uğratan Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevine getirilecek hoca adayı hala netlik kazanmadı. Takımın başına getirilecek olan teknik adamın direktifleriyle transfer çalışmalarına yön vermeye hazırlanan Kanarya, 1 Temmuz itibariyle sezonu açtı. Henüz kadronun tam olarak şekillenmediği Fenerbahçe’de yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, sarı – lacivertli camianın önünü tıkayan en önemli şey ise şampiyon olunmasına rağmen UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı elde edemeyecek olması.

1 Temmuz itibariyle 2021 – 2022 futbol sezonu için kamp dönemine giren Fenerbahçe’de başkanlık seçiminin ardına bırakılan teknik direktör anlaşması hala bir sonuca ulaşmadı. Listede son dörde bıraktığı hoca adayları ile görüşmelerini sürdüren sarı – lacivertlilerin önündeki engel ise, takımın gelecek sezon şampiyon olmasına rağmen bir sonraki UEFA Şampiyonlar Ligi turnuvasına doğrudan katılamayacak olması. Bu durumun yarattığı olumsuzluktan dolayı teknik direktörler adayları Fenerbahçe’ye gelip gelmeme konusunda oldukça kararsız.

Taraftarlar Artık Avrupa Yüzü Görmek İstiyor

Son olarak 2007 -2008 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde boy gösteren Fenerbahçe’de bu özlem gittikçe büyüyor. Hem uzun zamandır Süper Lig’de şampiyonluk elde edilememesi hem de Devler Ligi’ne katılamamasından dolayı kulübe olan güvenin azalmasına sebep oldu. Bu durumun hem teknik direktörler hem de oyuncular açısından dezavantajlı olması, sarı – lacivertlilerin transferlerde önüne engel oluyor.

Taraftarlar Teknik Direktör Konusunda Yönetime Baskı Uyguluyor

2020 – 2021 sezonundan itibaren Fenerbahçe’de büyük bir sorun haline gelen teknik direktör meselesi hala çözüme kavuşmuş değil. Son olarak Paulo Fonseca, Nenad Bjelica, Marco Silva ve Paulo Sousa ile görüşen ve listesinde sadece bu son dörtlüyü bırakan sarı – lacivertliler hala hiçbir hocayla anlaşmış değil.

Bu konunun bir an önce çözüme ulaştırılması ve takıma kazandırılması planlanan oyuncular ile sözleşme masasına oturulmasını isteyen sarı – lacivertli camia yönetime ve özellikle transfer sürecini bizzat kendisi yöneten Başkan Ali Koç’a oldukça tepki gösteriyor.

Basına yansıyan haberlere göre 28 Haziran Pazartesi günü anlaşmaya varılan teknik direktörün kamuoyuna duyurulacağını öğrenen taraftarlar, kulüp tarafından herhangi bir açıklamanın yapılmamasından dolayı sosyal medyada yönetimi eleştiren yorumlarda bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.