Pjanic Transferinin Perde Arkası

Posted by

2020-21 sezonunu çifte kupayla şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş, 2021-22 sezonuna iyi bir giriş yaptı. Vincent Aboubakar’ı Al Nassr’a kaptıran siyah beyazlı ekip, Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier gibi yıldızlarını kadroda tutmayı başardı.

Beşiktaş, Mehmet Topal, Salih Uçan, Michy Batshuayi, Kenan Karaman, Umut Meraş, Mert Günok, Francisco Montero ve Alex Teixeira’yı kadrosuna kattıktan sonra yılın transferine imza attı. Siyah beyazlılar, 2020 yazında 60 milyon Euro karşılığında Juventus’tan Barcelona’ya transfer olan Miralem Pjanic’i bir yıllığına kiraladı. Beşiktaş, Pjanic’i son anda Şampiyonlar Ligi kadrosuna dahil etmeyi de başardı.

Aksiyon Filmi Gibi

2020 yazında Rachid Ghezzal’i de son günde transfer eden Beşiktaş, benzer bir durumu Pjanic transferinde de yaşadı. Beşiktaş kongre üyesi Tarkan Ser, Pjanic’i özel uçağıyla İstanbul’a getirdi. İstanbul’a gelir gelmez sağlık kontrollerinden geçen Pjanic’in evrakları Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderildi.

Ljajic Gitti, Pjanic Geldi

Beşiktaş yönetimi, toplam maliyeti 20 milyon euroyu bulan Adem Ljajic’in sözleşmesini feshetmek için oyuncunun menajeri Fali Ramadani ile bir araya geldi. Ramadani, Beşiktaş yönetimine Ljajic’in tazminatını almadan gitmek istemediğini, ancak Beşiktaş’ın tazminatın yarısını ödemesi durumunda siyah beyazlı takıma Barcelona’dan bir oyuncuyu transfer edebileceğini iletti. Beşiktaş yönetimi, bunun üzerine Ramadani’nin teklifini kabul etti ve tazminatının yarısı karşılığında Adem Ljajic’in sözleşmesini feshetti.

Sergen Yalçın Habersizdi

Beşiktaş’ın Miralem Pjanic transferi çok hızlı gelişti. Siyah beyazlı yönetim, teknik direktör Sergen Yalçın’ın haberi olmadan Miralem Pjanic’i kiralık olarak kadrosuna kattı. Adem Ljajic ve Ajdin Hasic’in menajerliğini yapan ve Beşiktaş ile yakın ilişki içerisinde olan menajer Fali Ramadani, Barcelona ile temasa geçti ve Miralem Pjanic’in Beşiktaş’a kiralanmasını sağladı.

Beşiktaş, 2020-21 yaz transfer döneminin son gününde transfer ettiği Rachid Ghezzal’in evraklarını motorsikletli kurye aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim etmişti. Miralem Pjanic’in evrakları motorsiklet ile iletilmese de son dakikalarda yetişti. Miralem Pjanic, 2 Eylül saat 22.40’a indikten sonra sağlık kontrollerinden geçti. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra 3 Eylül saat 00.52’de Miralem Pjanic’in lisansı çıktı ve siyah beyazlı kulüp oyuncuyu Şampiyonlar Ligi listesine eklemeyi başardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.