Pereira, Burak Kapacak’ı Tercih Etmiyor

Pereira, Burak Kapacak’ı Tercih Etmiyor

27 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yaz transfer döneminde büyük umutlarla takıma kazandırılan Burak Kapacak, henüz Sarı lacivertli formayı giyme şansı bulamadı. Sağ kanat bekine transfer isteyen Vitor Pereira’nın oyuncuya şans vermemesi, Sarı lacivertli taraftarlar arasında tartışmaya yol açtı.

FB, Bordeaux’un Elinden Aldı ve Oynatmadı

Yeni sezona Vitor Pereira yönetiminde başlayan Fenerbahçe’de bazı oyuncuların hala şans bulamaması tartışılmaya başlandı. Portekizli teknik adam gelişiyle birlikte üçlü bir savunma sistemi oturtmak ve buna göre transferlerin gerçekleşmesini istemişti.

Sarı lacivertlilerin üçlü savunma  sisteminde kanat beklerin önemli rol oynadığı için bazı oyuncuları o bölgeye devşirmek zorumda kalan Tecrübeli teknik adam, sol tarafta Ferdi Kadıoğlu’ndan şu ana kadar tam verim alsa da sağ kanat beki için arayışlarını sürdürüyor.

Sezon başında Osayi Samuel’in güçlü fiziğinden ve hızından yararlanmak isteyen başarılı çalıştırıcı, oyuncuyu Sağ kanat bekine devşirmeye çalışmış ve yeterli verimi alamayınca Nazım Sangare’yi oraya monte etmişti.

Transfer döneminin son günlerinde Bordeaux ile imza aşamasına kadar gelen Burak Kapacak ile son anda anlaşan Sarı lacivertliler, genç oyuncuyu kadroya katmayı başarmıştı. Çoğu taraftar sağ kanat beki için 21 yaşındaki oyuncunun oynamasını beklerken, oyuncunun lisans işlemleri uzun sürdü ve bir süre maç eksiği sorunu yaşadı. Nazım Sangare’nin de sakatlığıyla birlikte Burak’ın lisansının çıkması, o bölge için taraftarı beklentiye soktu.

Portekizli teknik adam, Osayi Samuel’e yeniden şans verince taraftarda mırıldanmalar başladı. Samuel, Frankfurt maçındaki temposuyla ve fizik gücüyle sağ tarafta müthiş bir oyun ortaya koyunca tecrübeli çalıştırıcı Burak Kapacak’ı geri plana atıp Osayi Samuel’i birinci planında tuttu ve taraftardan tepki aldı.

Bursaspor’da Etkiliydi

Yoğun maç takvimine giren Sarı lacivertliler, bu süreçte Sivasspor ve Başakşehir’e karşı puan kaybı yaşayınca Pereira’nın oyuncu tercihleri eleştirilerken Burak Kapacak’ın neden oynamadığı konusunda eleştiriler başladı.

Takımın Yoğun maç takvimine girmesi ve görece kolay bir maç olan Giresunspor’a karşı 21 yaşındaki kanat oyuncusunun tercih edilmemesi çoğu otorite tarafından da eleştirildi. Genç oyuncunun hiçbir sorununun olmadığı, Portekizli çalıştırıcının kararını bu yönde verdiği ve oyuncuyu beğenmediği öğrenildi. Bursaspor’daki çıkışıyla Avrupa kulüplerinin de dikkatini çeken genç Burak, geçen sezon Yeşil beyazlı formayla 34 maçta 7 gol 7 asistlik performansıyla iyi bir sezon geçirmişti.