Özkan Sümer Futbol Akademisi’nın Açılış Yapıldı

Özkan Sümer Futbol Akademisi’nın Açılış Yapıldı

20 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçmişte özellikle Trabzonspor’da hem oynadığı futbol ile hem de üstlendiği teknik direktörlük ve başkanlık görevleri ile Türk futbolunun önemli isimlerinden  biri haline gelen Özkan Sümer’in anısı yaşatıldı.

Trabzon’da inşanına başlanan ve biten, sonra da açılışa hazır hale getirilen bir futbol akademisine Özkan Sümer’in adı verildi. Özkan Sümer’in adını yaşıyan bu futbol akademisinin açılış yapıldı.

Trabzon’da Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde hizmet vermek adına yapılan Özkan Sümer Futbol Akademesi, 48 odaya ve 108 yatak kapasitesine sahip.

Bunun yanı sıra Özkan Sümer Futbol Akademisi’nde fitness salonu, yemekhane, 3 doğal çim saha, 2 suni çim saha, basketbol sahası ve tenis kortu bulunmakta. Öte yandan idari birim ofislerine ve diğer sosyal yaşam alanlarına sahip bu akademinin, hizmete başlamasından ötürü tören düzenlendi.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’dan Açıklamalar

Türk futbol tarihinin bir döneminde futbolculuk, teknik direktörlü ve başkanlık kariyeriyle iz bırakan Özkan Sümer’in adı, Trrabzon’da Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde hizmet vermek üzere yapılan Futbol Akademesi’ne adı verildi. Trabzon’da bulunan Özkan Sümer Futbol Akademisi’nin açılışına Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’da katıldı.

Özkan Sümer Futbol Akademisi’nin açılışında konuşan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzonspor için önemli olan bu spor kompleksinin açılışına koronavirüs sebebiyle az sayıda kişinin katılım sağladığı için ne yazık ki yeterli coşkunun olmadığını belirtti.

Konuşmasına devam eden Vali İsmail Ustaoğlu, “Trabzonspor dendiği zaman başta Ahmet Suat hocamız ve Özkan Sümer hocamızı hatırlıyoruz. Trabzonspor ile özdeşleşmiş isimler bunlar.

Burada kıyamete kadar anılacak çok güzel bir tesise Özkan Sümer’in isminin verilmesinden dolayı yönetimi kutluyorum. Böyle kıymetli şahsiyetlerimizin hatırlanmasını çok önemli buluyorum” ifadelerini kullandı.

Ömer Sağıroğlu’nun Açıklamaları

Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Özkan Sümer Futbol Akademisi’nin açılış töreninde, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu’da açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un yetiştirmiş olduğu en büyük değerlerden birinin Özkan Sümer olduğunu söyleyen Genel Sekter Ömer Sağıroğlu, Özkan Sümer’in Türk futbolunun gelişiminde de katkısı olduğunu belirtti.

Ömer Sağıroğlu , “Türkiye’de altyapı kavramının olmadığı yıllarda büyük bir devrimi gerçekleştirerek Türk futbolun çehresini değiştiren, attığı bu adımlarla Trabzon’da sporun her alanında gelişimin öncüsü olan Özkan Sümer benim de şahsen futbol ve yöneticilik hayatıma dokunmuş biridir.

Bu yüzden Özkan Sümer’in adını verdiğimiz tesisin açılışında bulunmaktan dolayı mutlu olduğumu ve gurur duyduğumu ifade ediyorum” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.