OZAN KABAK KARİYERİNİ İYİCE YÜKSELTTİ

Ozan Kabak transfer dönemi bitmeden Alman takım Schalke’den Liverpool’a kiralandı ve artık İngiltere takımı Liverpool’da ter dökecek.

Transfer dönemi devre arası dönemi 1 Şubat 2021 itibariyle bitti. Ülke içindeki, Süper Lig transferleri ne kadar gündem oluşturmuş olsa da özellikle Avrupa’ya transfer olan milli oyuncuların da transfer haberleri hem gururlandırıyor hem de ülke gündeminde önemli bir ölçüde yer ediniyor.

OZAN GALATASARAY ALTYAPISINDA YETİŞTİ

Henüz daha 20 yaşında olan genç oyuncu Ozan Kabak 25 Mart 2000 Ankara doğumlu. Aslen Mardinli olan Ozan 2011 yılında Galatasaray altyapısına dahil olarak 7 yıl boyunca orada yetişti ve 2018 yılında Süper Lig Yeni Malatyaspor maçından oynama şansı elde etti.

Burada gösterdiği ve 7 yıl boyunca altyapıda gösterdiği performansından dolayı sarı kırmızılı takım Galatasaray genç stoper Ozan Kabak’la beraber 3 yıllık sözleşme imzaladı. Bu süre zarfında da 2017 yılında 2017 Avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası’nda Türkiye 17 yaş altı milli futbol takımında mücadele etti.

Milli takım mücadelesinde de UEFA yetkilileri tarafından turnuvanın en dikkat çeken 10 oyuncusu arasında girdi. 2019 yılında ise yüksek bir bonservis ücreti ile Galatasaray’dan Alman takımı Stuttgart’a transfer oldu. Yine aynı yıl içerisinde de yine Almanya Bundesliga ekiplerinden Schalke takımına geçti.

Bir buçuk yıl boyunca mavi beyaz forma giyerek sahada ter döken ve takımını temsil eden Ozan Kabak buradan maaş olarak yıllık 1,8 Milyon Euro alıyordu. Transfer dönemi onun için oldukça önemli ve heyecanlı geçti.

İngiltere Premier Lig takımlarının en önemli takımlarından biri olan Liverpool’a kiralanan Ozan Kabak yeni takımının renklerine büründü. Schalke’ye veda eden mesajında bir buçuk yıllık bir süreçten çok şey öğrendiğini ve kendisine çok şeyin kattığını belirten Kabak aynı zamanda tüm hocalarına, ekip arkadaşlarına çok teşekkür etti ve onları özleyeceklerini belirtti.

Fatih Terim eski öğrencisini tebrik eden ve onu gururlandırdığını ve emeklerinin karşılığını hep alacağını belirten bir paylaşım yaparak Ozan Kabak’ı tebrik etti.

Artık Ozan Kabak yepyeni bir sayfa açtı kendine ve bu sayfada İngiltere Premier Lig yolculuğunu göğüsleyecek. Heyecanlı ve bir o kadar da çok güzel bir süreç olan Ozan Kabak’a yeni yolculuğunda başarılar dileriz.