Mandzukic İle İmza Atılması Bekleniyor

Sergen Yalçın’ın ara transfer döneminde kadrosuna dahil etmek istediği isimler arasında ye alan Hırvat futbolcu Mario Mandzukic ile imza atma sürecine girdi. Siyah beyazlı takım Süper Lig’de büyük bir yükseliş göstererek 34 puan ile zirve koltuğuna oturdu.

Siyah beyazlı takımın teknik direktörü Sergen Yalçın kadrosunu güçlendirmek ve Süper Lig’in geri kalan kısmında da zirvedeki yerini korumak istiyor. Transfer sürecinde son döneme girilirken imza için geri sayım başladı.

Transferde Son Noktaya Gelindi

Devre arası transfer dönemi de kadrosuna mutlaka bir golcü eklemek isteyen siyah beyazlı takım yıldız bir isim için uzun süredir girişimlerine devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde oynanan Rizespor maçı sonrasında Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Mario Mandzukic ile ilgilendiğini açıklamıştı.

Şarların uygun olması durumunda siyah beyazlı takım transferi gerçekleştireceğini duyurmuştu. Elde edilen son bilgilere göre Beşiktaş yönetimi, 34 yaşındaki futbolcuya yarım sezon için 1 milyon euroluk ücreti kabul ettirmeyi başardı.

Hırvat süperstarın, Beşiktaş’ın kadrosuna katılması için sadece ufak pürüzler kaldı. Öte yandan Sergen Yalçın Mandzukic’i çok istediğini belirtti. Vincent Aboubakar ve Rached Ghezzal gibi isimlerin yanında bir de Mario Mandzukic’i ekleyerek şampiyonluk için emin adımlarla ilerlemeyi düşünüyor.

Mandzukic Tartışılmaz Bir Oyuncu

Hırvat yıldız ile siyah beyazlı takım 2022 yılına kadar anlaşma imzalayacağını belirtti. Beşiktaş Kulüp başkanı, ligin çok uzun süreceğini ve takımların önünde daha birçok oynanmamış oyunların olduğuna vurgu yaptı. Aynı zamanda maç takviminin de çok yoğun olduğunu belirten siyah beyazlı başkan, bu nedenle takım içinde etkili bir rekabete her zaman ihtiyaç olduğunu söyledi.

Mario Mandzukiç, önemli ve tartışılmayacak bir kariyere sahip oyuncu olduğunu bilen siyah beyazlı takım kağıt üzerinde sıkıntı çıkaracak bir oyuncu olmadığını, maddi imkanlarda da anlaşma sağlandığı takdir transferin bu süreçte gerçekleştirileceğini söyledi.

Diğer bir yandan Beşiktaş’a büyük katkıları olacak bir oyuncu. Mario Mandzukic, çok tecrübeli ve fiziği ile rakip defansları yıprattığı kadar, son vuruşları ile son 10 yılında önemli santraforlarından biri. Beşiktaş kadrosuna dahil ederek ara transfer sürecinde akıllıca bir adım atmış olacak.