MAME THİAM YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

MAME THİAM YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

16 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin sürem başlangıcında Kasımpaşa’dan ekibine katmış olduğu Mame Thiam, ekip içerisindeki rakiplerini geçmeyi başardı. SenegalliGolcü futbolcu, rakip fileleri sarsarak sarı lacivertlilerin doruk yarışında bulunmasına büyük katkı sağlarken, o özellikleriyle büyük alkış aldı. Golcü futbolcu, rakip fileleri sarsarak sarı lacivertlilerin doruk yarışında bulunmasına büyük katkı sağlarken, o özellikleriyle büyük alkış aldı. Transfer dönemlerinde isim ve kariyer, sahada ise performans konuşuyor. Fenerbahçe’de Mame Thiam bunun son örneği.

Transfer dönemlerinde isim ve kariyer, sahada ise performans konuşuyor. Fenerbahçe’de Mame Thiam bunun son örneği. Sezon başlangıcında Kasımpaşa’dan bedelsiz olarak sarı-lacivertli kulübe gelen Senegalli oyuncuya hepimiz Mbwana Samatta, Papiss Cisse ve Kemal Ademi’nin yanında 4. forvet gözüyle bakıyordu. Ancak Thiam performansıyla üç adı de geride bırakıp takımın birinci santrforu olmayı başardı.

ÖRNEK PROFESYONEL OLDU

Süper Lig kapsamında meydana getirilen ve Fatih Karagümrük ile yüz yüze gelinen maçta da fileleri sarsan 28 yaşındaki Senegalli oyuncu, bu sürem toplam gol sayısını 8’e (6’sı Süper Lig’de) yükseltti. Yaptığı 4 asistle de Fenerbahçe’nin en skorer oyuncusu konumuna geldi.

Sahadaki performansının yanı sıra ekip arasında ve antrenmanlardaki sade kişiliği artı profesyonelliği ile de misal bir karaktere haiz olan Mame Thiam, teknik heyetin hem kurtarıcısı aynı zamanda sevgilisi durumunda.

OYUNCUNUN PERFORMANSI

Geçtiğimiz sürem Kasımpaşada forma giyen Mame Thiam 28 maçta 12 gol atmış 5 de asist yapmıştı. 11 çıkmış olduğu 26 karşılaşma ile beraber toplamda 2160 dakika vakit almıştı. Fenerbahçe’nin sürem başlangıcında Kasımpaşa’dan ekibine katmış olduğu Mame Thiam, ekip içerisindeki rakiplerini solladı.

Golcü futbolcu, rakip fileleri sarsarak sarı lacivertlilerin doruk yarışında bulunmasına büyük katkı sağlarken, o özellikleriyle büyük alkış aldı. Transfer dönemlerinde isim ve kariyer, sahada ise performans konuşuyor. Fenerbahçe’de Mame Thiam bunun son örneği.

Sezon başlangıcında Kasımpaşa’dan bedelsiz olarak sarı-lacivertli kulübe gelen Senegalli oyuncuya hepimiz Mbwana Samatta, Papiss Cisse ve Kemal Ademi’in yanında 4. forvet gözüyle bakıyordu.

Ancak Thiam performansıyla üç adı de geride bırakıp takımın birinci santrforu olmayı başardı. Sezonun başlangıcında Kasımpaşa’dan ekibe dahil olan Mame Thiam bu sürem 22 maçta forma giyerken 7 gol attı ve 2 asist yaptı. 17 karşılaşmada ilk 11 başlarken 1300 dakika vakit aldı.