KAYSERİSPOR 15 MAYIS’TA FENERBAHÇE KARŞISINDA KÜMEDE KALMA SAVAŞINDA

Posted by

Ligin 2020/2021 sezonu kapsamında yapılacak son hafta mücadeleleri birçok önemli karşılaşmaya sahne alacak. Lig’den düşecek Son takımın veya şampiyon olacak 2000 belli olacağı Süper Lig’in 42 haftasında mutlak 3 puan alması gereken ev sahibi Kayserispor sahasında şampiyonluk mücadelesi veren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’yi konuk edecek.

Geçip arasında oynanan 41 mücadelede Fenerbahçe 24 kez galip ayrılırken Kayserispor 9 kez galip ayrıldı ve 8 mücadele ise berabere sonuçlandı. Kayserispor’un evinde oynanan 19 mücadelenin 6’sında ev sahibi ekip kazanırken 7 mücadeleyi Fenerbahçe kazandı ve 6 karşılaşma ise berabere sonuçlandı.

SÜPER LİG’DE GERİYE KALAN MAÇLAR VE PUAN DURUMLARI

Süper Lig’de oynanan 39 mücadelenin ardından 24 kez rakiplerini mağlup etmeyi Başaran ve 7 karşılaşmada rakipleriyle berabere kalan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe 8 müsabakada ise sahadan puansız ayrılan taraf oldu. Rakip fileleri tam 70 kez Havalandıran sarı-lacivertli ekip Kalesi’nde görmüş olduğu 40 koyuna mani olamadı ve toplamda 79 puan elde etti. Ev sahibi ekip HES kablo Kayserispor lig kapsamında oynadığı 39 karşılaşmanın 9 saniyesinde galibiyet elde ederken 14 mücadelede berabere kaldı ve 16 karşılaşmada ise sahadan mağlup olarak ayrılan taraf oldu.

Sarı kırmızılı ekip rakip fileleri 34 kez havalandırırken kalesinde görmüş olduğu 50 golle mani olamadı ve toplamda 41 puan elde etti.  Kayserispor evinde oynayacağı Fenerbahçe mücadelesinde mağlup olur ve 20 sırada yer alan Gençlerbirliği galibiyet elde ederse Kayserispor Süper Lig’e veda edecek.

İKİ EKİP ARASINDAKİ İSTATİSTİKLER

Süper Lig kapsamında sarı-lacivertli ekibi Kadir Has stadyumunda konuk etmiş olduğum son 4 saate kadar 3 galibiyet elde eden sarı-kırmızılı ekip Kayserispor karşılaşmalardan önce oynanan 11 müsabaka da elde etmişti. 2020-2021 Sezonun ilk devresinde oynanan mücadeleye sarı-lacivertli ekip 1-0 kazanırken Fenerbahçe 2015-2016 sezonundan beri Kayserispor’un ligin her iki devresinde de mağlup edemiyor. Süper Lig kapsamında yapmış olduğu son 4 müsabakada mağlubiyet yaşamayan sahibi Kayserispor Fenerbahçe karşısında alacağı olası bir galibiyet ya da beraberlik durumu ile ligde kalmayı garantileyecek.