Kasımpaşa ile Ryan Donk Tekrar Bir Araya Geldi

Posted by

Spor Toto Süper Lig tüm hızıyla başlamasına rağmen takımların transfer hareketliliği dinmiyor. 2016’dan bu yana Galatasaray formasını terleten yıldız oyuncu Ryan Henk Donk, son günlerde Galatasaray ile yollarının ayrılması ile gündemdeydi. Şimdi ise yeni kulübüyle gündeme gelen oyuncu, eski takımı Kasımpaşa ile yolları tekrar birleştirdi. 2016 yılında Kasımpaşa ekibinden Sarı Kırmızılı formayı giymeye geçen Donk, 5 senelik Aslan kükreyişinin sonuna geldi. Kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla Galatasaray’a veda eden yıldız oyuncu, çok geçmeden Kasımpaşa ekibi ile imzaları tazeledi ve yeni rotasına girdi.

Kasımpaşa Ekibi Resmi Sitesinden Açıklamalarda Bulundu

Kasımpaşa ekibi bu transfer heyecanını resmi sitesinden duyurdu. 2013-2016 yıllarından ekibimizin formasını terleten diyerek başlayan açıklamalar; Hollanda vatandaşı, Surinam Milli Takım kaptanı Ryan Henk Donk’un sağlık kontrollerinden geçtiğini ifade ederek devam etti. Kemerburgaz Tesislerinde yapılan imza töreni ile Donk’u renklerine bağladığını dile getiren Kasımpaşa ekibi, törende Sportif Direktörü Emir Saraç’ın da bulunduğunu ve sözleşmenin 1+1 yıllığına olduğunu dile getirerek açıklamalarını sonlandırdı.

Oyuncunun en kısa zamanda antrenmanlara katılması ve Süper Lig macerasında Kasımpaşa formasıyla boy göstermesi bekleniyor. Kasımpaşa ekibinin eski oyuncuyla tekrar yolları birleştirmesinden memnun olduğu bilinirken oyuncunun da Galatasaray ile yollarının ayrılmasına üzüldüğü ama eski ekibiyle bir arada olacağı için de mutlu olduğu kaydedildi.

Galatasaray’dan Ryan Donk’un Veda Açıklaması…

2016 yılından beri Sarı Kırmızılı formayı terleten oyuncu Ryan Donk, Galatasaray ile yollarını ayırdı. Kasımpaşa ise 2.5 milyon Euro bedelle Galatasaray’a gönderdiği oyuncusuyla tekrar imzaları attı. 35 yaşındaki tecrübeli oyuncu için Aslan’ın sosyal medyadan veda açıklaması yapması gecikmedi. Ryan Donk’un toplam 155 maçta mücadele verdiğini ve 6 kez kupa sevinci yaşadığını dile getiren Sarı Kırmızılı ekip, oyuncunun attığı kritik gollere dikkat çekerek elde edilen zaferlerdeki önemini bir kez daha hatırlattı.

Açıklamalarına verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ederek sonlandıran Sarı Kırmızılı ekip, böylelikle veda mesajını sosyal medyadan yayınlamış oldu.  Tecrübeli oyuncu Ryan Donk’un yeni ekibindeki performansı merak edilirken rotasını nasıl şekillendireceği de merak konusu olmaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.