Kanarya Fenerbahçe’de Değişim Rüzgarı 6 İsim Ayrıldı

Kanarya Fenerbahçe’de Değişim Rüzgarı 6 İsim Ayrıldı

21 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe, bir yandan UEFA Avrupa Ligi bir yandan ise Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda mücadele etmeye devam ediyor.

Teknik direktör Vitor Pereira gözetimindeki Sarı Lacivertli ekipte ayrılık rüzgarları esti. Her devre arasında olduğu gibi değişim ve dönüşüm gündemine sahip olan takımda öncelikli amaç, doğru kadroyu yaratmak. Kanarya yönetimi, takıma katkısı olmayan futbolcuları satarak para kaynağı oluşturmanın yanı sıra yetersiz ya da eksik bölgeler için de yeni transferler gerçekleştirmek istiyor.

Ocak ayındaki transfer dönemi, Fenerbahçe için büyük bir fırsat yaratacak. Peki hangi Çubuklu formalılar ekibe veda edecek?

Pereira Transfer İçin Fon Oluşturacak

Teknik direktör Vitor Pereira, Fenerbahçe’nin ilk 11’ini oluştururken son derece titiz davranıyor. Kadroya katkı sağlamayacak sporculara yeşil sahada yer vermeyen Portekizli hoca, Çubuklu formalıların performanslarını takip ediyor.

İdeal ekibi kurmak için çaba gösteren deneyimli çalıştırıcı, yapılan idmanlarda Steven Caulker’ın transfer edilmesinin daha yararlı olacağına karar vermişti. Steven Caulker, Sarı Lacivertli forma giymeden gönderildi.

Sarı Lacivertli yönetim, kadroda yer vermeyi düşünmediği oyuncuları satarak yeni transferlere fon oluşturmayı planlıyor. Yeterli miktara ulaştığı takdirde bu para, farklı konularda da değerlendirilebilecek.

Teknik direktör Vitor Pereira, Çubuklu forma ile yollarını ayıracak oyuncuları şimdiden belirledi. Ancak sezon başında oluşturulan listeden farklı olarak bu sefer takımdan ayrılmasına müsaade edilen ya da kadro dışı bırakılan sporcular olmayacak.

Fenerbahçe’den Ayrılacak Oyuncular

Çubuklu formalıların hocası Vitor Pereira, ara transfer döneminde farklı takımlara gidebilecek oyunculardan bazılarını açıkladı. İşte Fenerbahçe ile yollarını ayıracak sporculara dair detaylar…

Attila Szalai

Yıldız oyuncu ile Sevilla ve Atletico Madrid gibi prestijli takımlar ilgileniyor. Ocak ayında genç yetenek, İspanya’ya gidebilir.

Arda Güler

Gelecek vaat eden oyunculardan biri olan Arda Güler ile Club Brugge’ın alt yapısı Club NXT ilgileniyor.

Dimitris Belkas

27 yaşındaki Yunan futbolcu, Bologna’nın dikkatini çekti.

Muhammed Gümüşkaya

20 yaşındaki merkez orta saha oyuncusunun güncel piyasa değeri 1 milyon 50 bin Euro. Club Brugge’ın Muhammed Gümüşkaya transferine olumlu baktığı öğrenildi.