KADIKÖYDEN BİR EROL BULUT GEÇTİ

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Erol Bulut takımdan ayrıldıktan sonra hakkında birçok haber ve birçok spekülasyon yayınlanmaya başladı. Aslında daha Takım ile yollarını ayırmadığını önce de hakkındaki iddialar oldukça güçlenen Erol Bulut’un takımı ile ilişkili kesin kesildikten sonra artık herkes rahat bir şekilde haber yapma ve rahat bir şekilde konuşmaya başladı.

Erol Bulut’un öğrencileri ile olan soğuk ilişkisi ve takım içerisinde de bir takım dışarısında da otorite sorunu yaşaması ve tabii ki de Kadıköy’de yaşanan mağlûbiyetler aslında sonunu hazırladı. Bu yazımızda Erol Bulut ‘un Kadıköy macerasını ve öğrenciler ile olan ilişkilerini irdeleyeceğiz.

ÖĞRENCİLER BULUT’U SEVEMEDİ

45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut sezonun başında Fenerbahçe yönetimi ile iki yıllık bir anlaşma imzaladı. Sekiz ayı aşkın bir süredir Fenerbahçe’nin teknik direktörü koltuğunda oturan Erol Bulut deplasman başarısının yanında Kadıköy mağlubiyetleriyle oldukça anladım. Deplasmanda belki de Fenerbahçe tarihinin en yüksek başarısını sağlayan Erol Bulut bunun yanında da Fenerbahçe tarihinin en kötü iç saha sonucunu da kendi direktörlüğünde yaşattı.

Fenerbahçe ekibi evinde oynadığı neredeyse hiçbir maçı kazanamıyordu. Altı mağlubiyet ve iki beraberlikle Kadıköy maç sonuçları yaşayan Fenerbahçe ekibi Kadıköy lanet olarak adlandırılan bir sisteme maruz kalmak durumunda kaldım Erol Bulut’unöğrencileri ile olan ilişkileri Oldukça eleştiriliyor.

Öğrencilerine karşı oldukça mesafeli ve soğuk bir ilişki kuran Erol Bulut bunun çok sıkıntısını çekti. Öğrenciler tarafından sevilmeyen bir hoca bir süre sonrasında tüm eleştirilerin oda haline geldi. Erol Bulut’un veda paylaşımından sonra eski teknik direktörleri hemen takipten çıkaran bir sürü Fenerbahçeli oyuncu aslında ilişkilerinin ne kadar sorunlu ve sıkıntılı olduğunu tekrar dile getirdi.

ALİ KOÇ BULUT’TAN VAZGEÇTİ

Aslında Erol Bulut Fenerbahçe yönetimi tarafından Trabzonspor maçı öncesinde de gönderilmesi konusunda karar sağlanmıştır. Fakat Trabzon maçında galibiyet almasından dolayı Erol Bulut’un aslında takımdan ayrılma süreci bir nevi uzadım. Fakat Ali Koç teknik direktör Erol buluta karşı olan güvenini çok uzun bir zaman önce kaybetmişti.

Fenerbahçe’nin oynadığı son üç maçın kadrosunu Erol Bulut değil Emre Belezoğlu yaptım. Erol bulut aynı zamanda bütün bu sekiz aylık zaman içerisinde iki kez istifa etmeye karar verdi ancak bunlardan vazgeçtim.

Erol Bulut saha içerisinde mi dışında bir türlü otorite sağlayamadı öğrencileri ile iletişimini düzeltmeye çalıştı ne de öğrencilerine karşı kurdu mesafede ilişkiniz sınırını belirleyebildi. Erol Bulut’un her maç öncesinde kontrollü bir futbol oynamak istemesi herkes tarafından eleştirilere tabi tutulmuştur. En nihayetinde Kadıköy’de bu kadar üst üste alınan mağlubiyetler Erol Bulut iki yıllık anlaşması daha tamamlanmadan Fenerbahçe yönetiminden ayrıldı.