KAAN’DAN GALATASARAY AÇIKLAMASI

Aytemiz Alanyaspor’un teknik orta saha oyuncusu Salih Uçan’la el sıkışan Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan sarı kırmızılı Avrupa fatihi ekibi Galatasaray, Kasımpaşa’dan Aytaç Kara’yı da bonservis bedelsiz renklerine bağlayacak. Savunma için de Kaan Ayhan’la görüşmeler yeniden başladı.

Sassuolo’nun son 4 maçında 2 dakika talih bulabilen Milli stoper, “Kulüpler anlaşırsa, ben hazırım” mesajı yolladı. Yeni sürem ekibini şekillendirme emek harcamaları kapsamında birçok yerli oyuncuyla ilişki halinde olan Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan sarı kırmızılı Avrupa fatihi kadrosu Galatasaray‘da, operasyonun bilgileri ortaya çıktı. Cim Bom’un hedefindeki tek isim Salih Uçan değil. Alanyaspor’la kontratı bitecek olan 27 yaşındaki orta saha oyuncusuyla ilke anlaşmasına varan Sarı-Kırmızılılar, Kasımpaşa’da yolun sonuna gelen Aytaç Kara’yı da renklerine bağlamaya hazırlanıyor.

İki transferin de gerçekleşmesi halinde, orta alanda kuvvetli bir yerli rotasyonu sağlanmış olacak. Ancak Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan sarı kırmızılı Avrupa fatihi kadrosu Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in gözüne kestirdiği bir yerli star daha var. Milli takımın olmazsa olmaz isimlerinden, ara geçirme döneminde de gündeme gelen Kaan Ayhan, savunmaya takviye arayışlarında hâlâ Terim’in 1 numarası.

FAİR PLAY SORUN OLMAYACAK

İtalyan kulübü Sassuolo’da son 4 lig maçında ancak 2 dakika talih bulabilen 26 yaşındaki stoper, Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan sarı kırmızılı Avrupa fatihi kadrosu Galatasaray’ın ilgisine yeniden müspet yaklaştı. Devre içinde meydana getirilen görüşmelerde, Çizme temsilcisiyle kiralama mevzusunda antak kalma sağlanamayınca, görüşmeler rafa kaldırılmıştı. Sezon sonucunda bitecek olan Finansal Fair Play anlaşması ise yeni temaslarda kulübün elini güçlendiriyor. Kaan Ayhan‘ın menajeri vesilesiyle yollamış olduğu mesajda, “Kulüpler anlaşırsa, ben hazırım” söylediği öğrenildi. Sarı-Kırmızılılar da bu defa Kaan’ı bonservisiyle birlikte geçirme etmeye çalışacak.

LUYİNDAMA GİDECEK

Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan sarı kırmızılı Avrupa fatihi kadrosu Galatasaray’ın imparator lakaplı teknik direktörü Fatih Terim’in bu talebinin peşinde yatan gerekçelerden biri de, Luyindama’ya gelen teklifler. Kulübe yakın kaynaklara bakılırsa sürem sonucunda Kongolu stoperle yolların ayrılma ihtimali oldukça yüksek. Fatih hoca da buradan gelecek bonservis ücretinin, Kaan transferinde kullanılmasını istiyor. Savunmada Marcao ile oyun kuran, sadece ona pres yapıldığında Luyindama ile ileri çıkmak zor olduğundan bu bölgede Donk’u da deneyen Terim, Kaan’ın topla iyi ilişkisi ve temposundan faydalanmayı planlıyor.