Juventus’a Soruşturma Açıldı Mali Usulsüzlük

Juventus’a Soruşturma Açıldı Mali Usulsüzlük

28 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

İtalya’nın Serie A ekiplerinden Juventus’a soruşturma açıldı! Spor camiasında çok konuşulan olay gündeme damgasını vurdu. Juventus’a açılan soruşturmanın sebebi olarak mali işlemlerdeki usulsüzlük gösteriliyor. İşte Serie A takımına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Juventus, İtalyan basınının gündemine bomba gibi düştü. Torino Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmanın mali işlemlerdeki usulsüzlüğü kapsadığı öğrenildi. Bu talimatlar doğrultusunda Guardia di Finanza’nın ekipleri (İtalyan Mali Polisi) Juventus Kulübü’ne gitti. Kulübün Milano ve Torino şehirlerinde yer alan ofislerde aramalar gerçekleştirildi.

Başkan Andrea Dahil 6 Kişiye Soruşturma Açıldı!

Juventus ofislerinde yapılan aramaların yanı sıra kulüpte 6 isme de soruşturma açıldı. Soruşturma açılan isimler arasında Juventus Kulüp Başkanı Andrea Agnelli, kulübün eski sportif direktörlerinden Fablo Paratici ve Başkan Yardımcısı Pavel Nedved de yer alıyor.

İtalyan kulübünün 2019 ve 2021 seneleri arasında incelenen mali hesapları ve tablolarında büyük hareketlilik yakalandı. Menajerlik şirketlerine bilhassa odaklanan İtalyan Mali polisi, futbolcu transferlerini de tek tek incelemekten geri kalmadı.

Miralem Pjanic ve Arthur Transferlerine Dikkat Çekildi!

İtalyan ekibine Mayıs 2021 senesinde soruşturma açıldı. Soruşturmaya Prisma ismi verilirken Juventus’un kulüp binası dahil her yer arandı. Aynı zamanda Serie A takımının borsada işlem gören bir şirket olması nedeni ile borsanın kapandığı saatten sonra bunların yapıldığı öğrenildi.

İtalya Piyasa Denetleme Kurumu (CONSOB) ve İtalya Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Kulüplerini Denetleme Komisyonu’nun (COVISOC) da Guardia di Finanza’nın ekiplerine (İtalyan Mali Polisi) ek olarak Juventus için kendi mali soruşturmalarını yürütüyor.

Juventus, Barcelona’nın yetenekli oyuncularından Arthur’u transfer etmişti. Brezilyalı sporcu için 72 milyon Euro transfer ücretine ek olarak 10 milyon Euro karşılığında geldiği biliniyor. Juventus, takas usulü ile yaptığı transferde 60 milyon Euro transfer bedeli ve 5 milyon Euro bonusa ek olarak Miralem Pjanic’i ortaya koymuştu, transfer bu sayede başarıyla gerçekleşmişti. Taraftarlar, yaşanan bu olaylardan son derece huzursuz. İtalyan spor camiası Serie takımında yaşanan olayları yakından büyük bir ilgi ile takip etmekten geri kalmıyor.