İKİ EZELİ RAKİP FENERBAHÇE – GALATASARAY ARASINDAKİ GERGİNLİK SÜRÜYOR

Posted by

Süper Lig’in sarı lacivertli ekibe Fenerbahçe’nin yönetim kurulunda bilinen isim Metin Sipahioğlu, Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un 1959 öncesi elde edilen şampiyonluklar kapsamında yaptığı çalışma ile açıkladı. Fenerbahçe’nin Ezeli rakibi Galatasaray’ın başkan yardımcılığı görevini yapan Yusuf Günay ise Metin Sipahioğlu’nun yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.

FENERBAHÇE’DEN AĞIR ELEŞTİRİLER

Sipahioğlu’nun yapmış olduğu açıklamada sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın 1923 yılı ile 1951 yıllar arasında yalnızca bir kez şampiyonluğa ulaşmış olduğunu Başkan Ali Koç’un sayılması için başvurdu şampiyonlukların sarı-kırmızılı ekipte az olması nedeniyle işlerine gelmeyeceğini belirtti.

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin 1959 yılı öncesinde 9 şampiyonluğu boğulurken siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın ise 7 şampiyonluğu olduğunu ancak sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın bir değil de bu iki ekip kadar şampiyonluğu olmuş olması durumunda 1959 yılı önceki şampiyonluklar geçerli sayılacağını ve Süper Lig’in tarihi olarak kabul edileceğini belirtti.

Süper Lig’in sarı-lacivertli ekibe Fenerbahçe’nin yönetim kurulunda bilinen isim Metin Sipahioğlu, Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un 1959 öncesi elde edilen şampiyonluklar kapsamında yaptığı çalışma ile açıkladı. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin başkanlık görevini yapan ünlü isim Ali Koç 1959 yılı öncesinde şampiyonluk yaşamış olan Ankara takımlarına ziyaret düzenlemiş b şampiyon oldukları sene ile ilgili gazetelerde yer alan haberlerden oluşan hediyeler takdim etmişti.

YUSUF GÜNAY’IN YANITI

Sarı-kırmızılı ekip Başkan Yardımcısı Yusuf Günay yaptığı açıklamada sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin sahada göstermiş olduğu başarısızlık nedeniyle farklı bir psikolojik durum içerisinde bulunduğunu Metin Sipahioğlu’nun konuşmasından bunu kolaylıkla anlayabileceğini camianın ciddi bir Tramvay ile burun buruna olduğunu, Mustafa Cengiz’e yapılmış olan ve Galatasaray kulübüne yapılmış olan çirkin ithamların hiç birinin karşılıksız kalmayacağını ve hukuki başvuruları yapacaklarını belirtirken, sözlerine camdan köşkte oturuyorsanız komşunuza taş atmayacaksınız atasözü  ile son verdi. 

Fenerbahçe’nin Ezeli rakibi Galatasaray’ın başkan yardımcılığı görevini yapan Yusuf Günay ise Metin Sipahioğlu’nun yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un ısrarla gündeme getirdiği 1959 yılı öncesi şampiyonlukların Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tescillenmesi durumunda söz konusu yıldan önce şampiyonluk yaşamış takımların maddi olarak destek alacakları öğrenildi.