16 YAŞINDA Kİ AZİZ DEV KULÜPLERİNİN GÖZÜ ONUN ÜZERİNDE

16 YAŞINDA Kİ AZİZ DEV KULÜPLERİNİN GÖZÜ ONUN ÜZERİNDE

6 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Aziz Eren Balaban daha 14 yaşında ama futbol yeteneğini yaşının kat kat üzerinde. Fenerbahçe’nin altyapısında futbol hayatına devam eden Eren, Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başardı. Kendine özgü saç stiliyle dikkatleri üzerine çeken küçük yıldız, geleceğin en yetenekli oyuncuları arasına adını yazdırmayı düşünüyor.

Sahada gösterdiği performansla daha bu yaşta dikkatleri üzerine çeken Aziz Eren Yazıcıoğlu’nun hayranları sadece Türkiye ile sınırlı değil. İspanya’dan Valencia ve İngiltere’den Fulham kulüpleri küçük oyuncuyu radarına aldılar. Fenerbahçe’nin altyapısında top koşturan Aziz Eren Balaban, Avrupa’nın dev kulüplerinin dikkatlerini de üzerine çekti.

Fenerbahçe U14 takımında forma giyen genç oyuncu, futbol hayatına Dikilitaş Spor Kulübü’nde başladı. Ardından Beşiktaş’a transfer olduktan sonra 4 yıldır da sarı – lacivertli ekibin formasını terletiyor.

Basına yansıyan bir diğer habere göre Fenerbahçe’den önceki kulübü olan Beşiktaş’ın da küçük oyuncuyu tekrar bünyesine katmak istediği öğrenildi. Siyah – beyazlı takımın Aziz Eren Balaban’ın transferi için Fenerbahçe ile görüştüğü ortaya çıktı.

İlk Görüşmeler Olumlu

İspanya ekiplerinden Valencia yetkilileri Aziz Eren Balaban’ın menajeri ve ailesi ile görüştü. Yapılan ilk görüşmenin ardından küçük yıldızın hem ailesinin hem de menajerinin transfer için olumlu düşündüğü öğrenildi.

Valencia ve Fulham ekipleri tarafından hazırlanan raporlarda olumlu sonuçlar çıkaran iki kulüp gelecek sezon için Eren’i altyapı takımlarına kazandırmak istiyor. İngiliz ekibi Fulham’ın da oyuncunun ailesi ve menajeriyle görüştüğü, onlardan haber beklediği öğrenildi.

Aziz Eren Balaban Kimdir?

Aziz Eren Balaban, 10 Haziran 2006 tarihinde İstanbul’a bağlı Beykoz ilçesinde dünyaya geldi. 14 yaşındaki Eren, futbol hayatına ilk kez Dikilitaş Spor’da başlayarak filiz lisansını burada elde etti. Kısa bir süre sonra amatör vizesini elde eden Eren, 2017 yılında ilk amatör transferini gerçekleştirerek Beşiktaş altyapısına geçiş yaptı. Burada geçirdiği 7 aylık gibi kısa bir süre sonra Fenerbahçe Spor Kulübü’nün futbol takımının altyapısına transfer oldu.

4 yıldır aynı takımda gelişimine katkı sağlayan Aziz Eren Balaban geleceğin en yetenekli yıldızları arasında gösteriliyor. Ayrıca Eren, sarı – lacivertli forma ile çıktığı Elit Akademi Ligi U14’te 19 maça çıkarak toplam 5 kez rakip ağları havalandırdı.