Galatasaray’ın Sağ Beki Tedavi için ABD’de

Galatasaray’ın Sağ Beki Tedavi için ABD’de

4 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yılbaşı günü kendi evinde geçirdiği talihsiz kaza sonrasında gözlerinde hasar oluşan Galatasaray’ın Norveçli sağ bek oyuncusu Omar Elabdellaoui, tedavisi için Amerika’ya gitti.

2020 yılının son gününde yılbaşı kutlamasında kendi evinde yüzünde havai fişek patlayan Omar Elabdellaoui, iki gözünde de ciddi bir şekilde yaralandı. Bir ay önce hastaneden taburcu edilen Omar’ın bir gözünde bulunan sıkıntı devam ediyor.

Kariyerine Devam Edip Edemeyeceği Belli Değil

Sabah’ın yaptığı habere göre kök hücre nakli yapılması gündeme gelirken Norveçli sağ bek oyuncusu tedavisinin bir sonraki aşaması için ABD’ye gitti. Sarı kırmızılı takımın ABD’de doktor bulduğu ve tedavi için gönderdiği Omar’ın futbol hayatına devam edip edemeyeceği ise sezon sonunda netlik kazanacak gibi duruyor. Galatasaray lisansını askıya alsa da oyuncunun 650 bin Euro olan yarım sezonluk ücretini ödemeye devam ediyor.

Omar Elabdellaoui Kimdir?

Omar Elabdellaoui, Türk kulübü Galatasaray’da sağ bek ve sağ orta saha oyuncusu olarak oynayan Norveçli profesyonel bir futbolcu. Ayrıca Norveç milli takımının kaptanıdır.

Elabdellaoui, kariyerine 2008’de Manchester City ile sözleşme imzalamadan önce Skeid ile başladı, ancak maça hiç çıkmamıştı; profesyonel ilk çıkışına Strømsgodset’te çıktı. 2013 yılında Eintracht Braunschweig’e yarı sezon kiraladıktan sonra, Elabdellaoui Mayıs 2013’te kalıcı olarak Alman takımına katıldı. 2014 yılının haziran ayında Olympiacos’a imza attı ve Ağustos 2020’de mevcut Galatasaray kulübüne taşınana kadar kulüpte kaldı.

Elabdellaoui, Norveç’i uluslararası gençlik düzeyinde temsil etti ve 2013 UEFA Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası’nda Norveç takımının bir parçasıydı. Ağustos 2013’te A Milli Takım için ilk çıkışını yaptı.

Norveç kulübü Skeid’de oynadıktan sonra Elabdellaoui, 16 yaşındayken İngiliz kulübü Manchester City’ye katıldı. City’s U18 takımının koçu Scott Sellars, Ocak 2010’da Norveç TV 2’ye verdiği röportajda Elabdellaoui’nin “büyük bir geleceği” olduğunu belirtti. Elabdellaoui akademide etkileyici bir çaba gösterdi ve 2010-11 sezonunda birinci takım numarasıyla ödüllendirildi ancak 16 Aralık 2010’da Juventus’a karşı City’s Europa League maçında yedek kulübesinde oturdu.

Olympiacos’tan ayrılmasının ardından Elabdellaoui, Türk kulübü Galatasaray ile kontratı boyunca bildirilen 4.050.000 € maaş değerinde üç yıllık bir anlaşma imzaladı.