Galatasaray’ın Eski Başkanı Mustafa Cengiz Vefat Etti

Posted by

Son dakika spor haberi Sarı Kırmızılı ekipten geldi! Galatasaray Kulübü’nün eski başkanı Mustafa Cengiz hayata gözlerini yumdu. 71 yaşındaki eski iş adamı, bir süredir hastalıkları nedeni ile tedavi altındaydı.

Cimbom’dan taziye mesajı geldi. Aslan ekibinin başkanı vefatı ile spor camiasını yasa boğdu.

Galatasaray’ın Başkan Mustafa Cengiz Açıklaması…

Sarı Kırmızılı kulüp, Başkan Mustafa Cengiz’in vefatının ardından hem internet sitesi hem de resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada Galatasaray Spor Kulübü’nün 37. Başkanı unvanına sahip olan Sayın Mustafa Cengiz’in hayatını kaybettiği duyuruldu. Aynı zamanda Başkanımız Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet ailesine, camiamıza ve sevdiklerine baş sağlığı temennisinde bulunuldu.

Türkiye’deki çok sayıda spor kulübünden Galatasaray’ın 37. Başkanı Mustafa Cengiz’in vefatına ilişkin taziye mesajları geldi. Sarı Kırmızılı taraftarlar başkanını unutmadı

Mustafa Cengiz Kimdir?

Mustafa Cengiz, 1949 senesinde Gaziantep’in Nizip kazasında dünyaya gözlerini açtı. İlk ve orta öğretimini burada tamamlayan Cengiz, liseyi Gaziantep Lisesi’nde okudu. Daha sonra Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi – Mülkiye’de üniversite hayatına devam etti ve buradan mezun oldu. Dönemin 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kurumunda uzman olarak görev aldı.

Ardından Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı’nın kapsamında 670 belediyeye ilişkin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar)’da genel müdür olarak çalıştı. Mustafa Cengiz, bu kurumun hem ilk hem de son genel müdürü oldu. O yıllarda deneyimli iş adamı, 3 hükümet ile birlikte çalıştı.

Spor insanı, İngilizce, Arapça ve Fransızca biliyordu. Galatasaray Spor Kulübü’nün yanı sıra Mülkiyeliler Vakfı, Darüşşafaka Cemiyeti ve Büyük Kulüp üyeliklerine de sahipti.

23 Ocak 2018 tarihinde Aslan ekibinin başkanı olan Mustafa Cengiz, görevini 3 buçuk sene boyunca 22 Haziran 2021 tarihine dek başarı ile idam ettirdi. Kendisinden önceki Dursun Özbek’in yerine gelen Cengiz, koltuğunu Galatasaray’ın şu anki başkanı Burak Elmas’a devretti.

71 yaşında hayata gözlerini yuman deneyimli spor insanı Mustafa Cengiz, Hayat Cengiz ile olan evliliğinden 1 çocuğa sahiptir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir