Galatasaray’dan Fernandes için Rui Costa’ya Telefon

Yeni başkanın seçilmesi ve teknik direktör ile anlaşma yapılmasının ardından Galatasaray’da transfer gündemi yoğunlaştı. Burak Elmas ve Fatih Terim’in iş birliği ile transfer çalışmalarına çoktan başlandı. Terim’in orta saha için düşündüğü Gedson Fernandes için girişimler devam ediyor. Fernandes’in bonservisi ise Benfica’da bulunuyor. Bu transfer için Fatih Terim’in bizzat ilgileceği açıklanırken, eski öğrencisi Rui Costa’dan da kolaylık isteyeceği söyleniyor.

Transfer dönemi

Galatasaray’da geçtiğimiz günlerde genel kurul toplanmış ve başkanlık seçimi yapılmıştı. Kulübün 38. başkanı olarak Burak Elmas seçilmişti. Mazbatasını almadan işe girişen taze başkan, ilk iş olarak Fatih Terim’in kulübe geri dönmesini sağlamıştı. Florya’ya dönen tecrübeli hoca transfer çalışmalarına hemen başladı.

Sarı Kırmızılılar’ın önceliği geçen sezonda kiralık oynayan futbolcuların işini bitirmek. Bu oyunculardan ikisi bonservisi Benfica’da bulunan Gedson Fernandes ile Brentford’un oyuncusu olan Halil Dervişoğlu.

Sarı kırmızılı yönetim, Halil için İngiliz ekibe bir yıllık kiralama bedeli olarak 1 milyon Euro teklif etmeye hazırlanıyor. Sözleşmeye ayrıca yaklaşık 4 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu koydurulmak isteniyor.

Gedson Fernandes de Halil gibi geçen sezonun yarısında Galatasaray’da kiralık forma giydi. Fernandes için Fatih Terim’in bizzat devreye gireceği ifade edildi.

 Terim’den Costa’ya Telefon

Benfica’nın sportif direktörü Rui Costa, Terim’in Milan’dan eski öğrencisi. O zamandan bu yana ikili, arasındaki ilişkiyi hiç koparmadı. Bu samimiyetin Fernandes’in transferi konusunda rol oynayacağı bekleniyor.

Tecrübeli çalıştırıcı, Fernandes için Rui Costa ile iletişime geçecek. Başarılı oyuncunun bir yıllık kiralanması için Costa’dan bir kolaylık yapmasını rica edecek.

Bu görüşmenin Fernandes özelinde kalmayacağı da öğrenildi. Terim, Costa’ya Benfica ile Galatasaray arasında daha geniş bir iş birliğine gidilmesini yönünde bir teklif edecek.

Bu doğrultuda Benfica, bünyesinde gelecek vaad eden oyuncularını Galatasaray’a kiralayacak ve takıma katılan isimlerin performansı artırılıp iyi bir fiyata satılırsa Galatasaray da bu satıştan gelir elde edecek.

Burak Elmas ve yönetimi, Benfica ile iş birliğine oldukça sıcak bakıyor. Sarı kırmızı yönetim, Fatih Terim ile Rui Costa’nın kişisel ilişkilerin samimiyetini kullarak böyle bir anlaşma yapılmasını çok istiyor ve bu konuda Terim’e destek oluyor. Böylece Portekizli ekip ile dayanışma içinde ilerlemeyi amaçlıyor.