Galatasaray’dan 7.5 Milyon Euro’luk Dert

Galatasaray’dan 7.5 Milyon Euro’luk Dert

3 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’da 6 maçta 6 gole imza atan ve Radamel Falcao ile Ryan Babel’in gölgede bırakan Mohamed Mostafa tartışmasız Galatasaray’ın birinci forveti konumuna geldi. 1.5 szon için 1 milyon Euro alan Mısırlı futbolcunun ücreti ise, iki yıldızın kazancının yanına bile yaklaşamıyor.

Galatasaray’ın yeni transferi Mostafa Mohamed attığı goller ile Galatasaray’ı Süper Lig’de zirveye taşıyan isimlerden biri oldu. 6 maçta 6 gol atan ve Radamel Falcao ile Ryan Babel’i geride bıraktı. Mostafa Mohamed, tartışmasız Galatasaray’ın birinci forveti konumuna yükseldi. Mısırlı forvet oyuncusu attığı gollerin yanı sıra sudan ucuz maaliyeti ile dikkat çeken bir isim.

Yarım sezon için 400 bin dolar kazanan Mostafa Mohamed, gelecek sezon ise 725 bin dolar alacak. Buna karşılık birer yıl daha sözleşmeleri bulunan Falcao 5, Babel ise 2.5 milyon Euro garanti ücret alıyor.

Kulüp Bulun Denildi

Sarı kırmızılı takım, gelecek sezon da kulübede oturma ihtimali yüksek olan oyuncular arasında Falcao ve Babel ikilisi bulunuyor. Maddi olarak ise bu ikilinin istenilen performansı gösterememesi 7.5 milyon Euroya patlıyor. Sarı kırmızılı takım bu bedeli ödemek istemiyor. Bu nedenle sezon sonunda yaşları da 35’e yaklaşan iki oyuncunun transferini gerçekleştirmek istiyor.

Bunun için çalışmalara erkenden başlayan Galatasaray, Falcao ve Babel’in menajerleri ile oyuncuların kulüp bulmaları için konuştu. İki yıldıza ayrılmayı kabul etmeleri durumunda bonservisleri bedelsiz verilecek. Yönetim, Radamel Falcao ve Ryan Babel’i sezon sonunda göndermeyi planlarken menajerlerine şimdiden kulüp bulun talimatı verdi.

Oynamadığı Maç Oynadığından Fazla

Falcao’nun İstanbul’da ikinci sezonu neredeyse sona ererken, bu sürede gollerinden çok sakatlıkları konuşuldu. Erzurumspor maçına kadar 57 gün boyunca takımdan ayrı kaldı.

Tecrübeli futbolcu, sarı kırmızılı forma ile kaçırdığı maç sayısı 43 olurken oynadığı maç ayısı 32. Oynamadığı maçlar oynadığı maçların sayısını geçti. Bu sezon sakatlığı ile 16 maç kaçıran Falco’nun 5, Babel’in ise 3 golü var. Buna karşılık olarak sezonun ikinci yarısında takıma gelen Mostafa Mohamed’in 6 maçta 6 golü bulunuyor.

Galatasaray’a toplamda 7,5 milyon Euro maliyeti bulunan Falcao ve Babel’in gözü Arap ve Amerika takımlarında iki yıldıza gelecek cazip teklifler kabul edilmeye hazır.

Galatasaray’da golleri Mohamed Mostafa atsa da Falcao cebine doldurmaya kaldığı yerden devam ediyor. Uzun sakatlığının ardından Erzurumspor karşısında son 10 dakika şans bulan Kolombiyalı futbolcunun sözleşmesindeki bonus maddesi devreye girdi. Bu sezonki 10. Maçına çıkan Radamel Falcao, böylece bonus maddesi ile birlikte 500 bin Euro daha kazandı.