GALATASARAY’DA PSV MARATONU BAŞLIYOR

GALATASARAY’DA PSV MARATONU BAŞLIYOR

21 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızılı Galatasaray’da PSV heyecanı başlıyor. PSV’nin ev sahipliğinde oynanacak olan maç için tüm Galatasaray camiası, oyuncular ve taraftarlar heyecanla bekliyor. Sonucu Galatasaray taraftarı kendi lehlerine çözebilmek için her adımı atmak ve en iyi performanslarını sunmak istiyorlar.

Fatih Terim ve öğrencileri bu maçı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklar.

Marcao ve Babel’e Büyük İş Düşüyor

Galatasaray’ın böyle bir oyun anlayışına sahip olan PSV Eindhoven karşısında öncelikli olarak savunmada çok dikkatli olması gerekiyor. Burada hem savunmanın belkemiği olan Marcao’ya ve onun yanında oynayacak olan partnerine büyük iş düşüyor. Savunmadan oyun kurma becerisine sahip olan Marcao’nun orta sahadaki oyuncular ile sürekli iletişimde olması gerekiyor.

Öte yandan bu maçta sahada olması beklenen Babel’in de bu maçta öne çıkması bekleniyor. PSV Eindhoven’ın her iki bekine karşı fiziksel üstünlüğü olan Babel’in hem savunma arkasına atılan toplarda hem de topla birlikte hareketlenmesinde olumlu sonuçlar elde etmesi bekleniyor.

Mustafa Mohamed ise pek çok stopere üstünlük sağlaması ile biliniyor. Oyuncu, ceza sahasına atılan toplara rahatça çıkabiliyor.

PVS’nin zaafları ise uyguladığı pres açıldığında ortaya çıkıyor. Kendi yarı alanında rakiplerini karşılayınca da stoperler arasına ve Max’in arkasına oyuncu kaçabiliyor.

Bu açıdan Cim Bom’dan orta sahada etkili bir maç çıkarması bekleniyor.

Galatasaray Neler Yapılabilir?

Öngörülmesi pek mümkün olmayan maçta Fatih Terim’in tercihleri maçın kaderinde önemli bir rol oynayacak.

PSV’de orta sahadan Ibrahim Sangare ve ona merkezde eşlik eden Van Ginkel’e karşı etkili bir mücadele gerekiyor. Aynı şekilde geçen hafta gerçekleşen PAOK’a karşı Götze’nin ve forvetteki Zahavi’nin yüksek performansına karşılık vermek unutulmamalı. Ayrıca Max’in de sürekli takip edilmesi gerekiyor.

Galatasaray’ın en zor sınavı baskıdan çıkışlarda vermesi öngörülüyor. Galatasaray’ın hücum seti, oyunun merkeze taşındığı ve her iki koridorda alan yakalayan beklerini ödüllendirdiği bir sistemden oluşuyor. Sarı kırmızılılar bu sistemi bir ölçüde uygularlarsa iyi bir performans başlangıcı yapabilirler.

PSV’nin geçen haftaki PAOK sınavına bakıldığında Galatasaray’ın önemli bir savunma sınavı vermesi bekleniyor.