Galatasaray’da 4 İsim Bekleneni Veremedi

Posted by
galatasaray

Süper Lig fırtınasında boy gösteren ve diğer yandan da UEFA Avrupa Ligi’nde Play Off turunda mücadelesine devam eden Galatasaray’da yoğun bir takvim söz konusu… Bu yoğun takvime göre de yeni yöntemler bulmak isteyen Sarı Kırmızılı ekibin teknik direktörü Fatih Terim, çözümü takımda çok fazla yer vermediği oyunculara şans vererek bulmayı düşündü.

Play Off turunda denediği bu çözüm yöntemi Randers ekibiyle olan mücadelenin 1-1 skoruyla sonlanmasıyla düşündürdü. Takımından büyük umutları olan Terim, açıkladığı 4 isimden memnun olmadığını ifade etti. Bu isimlerin uzun bir süre ilk 11’de forma giymesi zor gözükürken isimlerin Yedlin, Emre Akbaba, Emre Kılınç ve Mostafa Mohamed olduğu öğrenildi.

4 Oyuncu Ana Plana Dahil Edilmeyecek

Terim’in Randers ekibiyle olan maç önce düşündüğü bu yöntem geri tepti. Özellikle yoğun bir şekilde devam eden Süper Lig maçlarını da düşünerek planlayan Fatih Terim, takımdaki isimlerin yarısını neredeyse değiştirmiş ve uzun zamandır forma giymeye fırsat bulamayan isimlere kendilerini gösterme şansı tanımıştı. Randers ekibiyle olan maçın beraberlik ile sonlanması ve tur atlama şansının rövanş maçına bırakılması takımın ilk 11’ini düşündürttü.

Terim bu noktada 4 ismin onu hayal kırıklığına uğrattığını ifade ederek bu isimlerin ana planda uzun bir süre yer almayabileceğinin sinyallerini şimdiden verdi. Adı geçen 4 isim Yedlin, Emre Akbaba, Emre Kılınç ve Mostafa Mohamed olurken bu isimlerin kendilerine verilen şansı kullanamadıkları ifade edildi.

Savunmaya Yapılacak Dokunuş İçin Nelsson’ın Lisansı Bekleniyor

Teknik hoca aynı zamanda transfer yaz dönemi bitmeden son ataklarını da yapmak istiyor. Özellikle savunma mevkisi için dokunuş yapmak isteyen Terim, bu noktada oyuncu Nelsson’un lisansının çıkarılmasını bekliyor. Bunun şu an olması için ise Sarı Kırmızılı yönetimin önünde iki seçenek yer alıyor. Sarı Kırmızılı yönetim ya yabancı isimlerinden birini kiralayacak ya da satmak zorunda kalacak… Galatasaray’ın bu atakları gerçekleştirmek için çok fazla süresi olmayacak. Sarı Kırmızılı yönetim yoğun maç takvimi ile birlikte bu çıkmazı çözüme kavuşturma çabası içinde olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.