GALATASARAY’A SİLAHLI BASKIN ŞOKU

GALATASARAY’A SİLAHLI BASKIN ŞOKU

29 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’da silahlı baskın şoku yaşandı. Yaklaşık 3 senedir  hukuki anlamda  bir maden firması ile mücadele eden sarı-kırmızılılar Mart ayının sonlarına doğru mücadelesini kazanmış ve bu maden firmasını tahliye Kemerburgaz Arazisinden tahliye ettirmişti. 24 Nisan 2021 tarihinde maden firmasına bağlı olduğu düşünülen yaklaşık 10 kişilik silahlı bir grup Tesisleri silahlı baskın düzenlendi.

SİLAH GÖSTERDİLER

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray geçtiğimiz cumartesi günü fraport-tav Antalyaspor deplasmanına konuk olurken aynı gün Galatasaray’ın Kemerburgaz tesislerinde herkesi şoka uğratacak bir Hadise yaşandı. Basında yer alan habere göre sarı-kırmızılı ekibin kulübüne tahsis etmiş oldu arazinin belirli bir yerinde aden İşletmesi bulunan firmaya bağlı olduğu düşünülen silahlı bir grup tesise geldi.

Bu Hadise yaşanmadan yaklaşık 17 gün önce yani 7 Nisan 2021 tarihinde sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın başkanı Mustafa Cengiz ve yardımcısı Yusuf Günay’ın yapmış olduğum lansman toplantısı sarı-kırmızılı yönetime heyecanlandırmıştı. sarı-kırmızılıların Başkanı Mustafa Cengiz arazide bulunan maden firması ile 3 yıllık bir hukuki mücadele verdiklerini belirtirken arazide güvenlik görevlilerinin bulunacağından bahsetmişti.

Lansmanda yapılan poğaça 17 gün sonrasında 24 Nisan 2021 tarihinde akşam saat 18:00 civarında silahlı bir grup tesislere gelerek güvenlik görevlilerine sınavlarının gösterdi etkisiz hale getirdi.

HAFRİYAT DÖKTÜLER

Basında yer alan habere göre sarı-kırmızılı ekibin kulübüne tahsis etmiş oldu arazinin belirli bir yerinde aden İşletmesi bulunan firmaya bağlı olduğu düşünülen silahlı bir grup tesise geldi. Tesislerin kapılarını kırarak zorla içeriye dalan silahlı grup Kemerburgaz tesis arazisine yaklaşık olarak 2 kamyon İnşaat hafriyatı boca etti.

Maden firmasına bağlı oldukları düşünülen eli silahlı 10 kişilik grubun  sarı-kırmızılı camiaya zarar vermek adına farklı bir yol seçmesi ve zor kullanmaları tüm medyada Yankı uyandırdı. bu Hadise yaşanmadan yaklaşık 17 gün önce yani 7 Nisan 2021 tarihinde sarı-kırmızılı ekip Galatasaray‘ın başkanı Mustafa Cengiz ve yardımcısı Yusuf Günay’ın yapmış olduğum lansman toplantısı sarı-kırmızılı yönetime heyecanlandırmıştı.

Sarı kırmızılıların Başkanı Mustafa Cengiz arazide bulunan maden firması ile 3 yıllık bir hukuki mücadele verdiklerini belirtirken arazide Güvenlik görevlilerinin bulunacağından bahsetmişti.Başkanın yaptığı açıklamadan 17 gün sonra böyle tatsız bir olayın yaşaması tüm camiayı şoka uğrattı.