UEFA

Galatasaray Yönetiminin Şampiyonlar Ligi Endişesi

Galatasaray ekibi, koronarivürüs salgınından en fazla etkilenmesi tehlike altında olan takımlardan biri haline geldi. Tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkileyen salgın hastalık, spor dünyasını da derinden yaraladı. Neredeyse tüm liglerin durdurulduğu, organizasyonların iptal edildiği süreçte, sarı kırmızılı ekibin Devler Ligi’nde kalmasına yönelik endişesi var.

Toplamda 55 milyon Euro değerinde maaş bütçesi bulunan Galatasaray, Devler Ligi içerisinde kalamazsa, bir çok yıldız oyuncusunu satma durumu ile karşı karşıya gelecek. Bu oyuncular arasında ise Falcao, Muslera ve Feghouli yer alıyor.

Beşiktaş ile derbi mücadelesinde golsüz eşitlikle sona eren maçın sonrasında, sarı kırmızılar ciddi anlamda endişeye kapıldı. Şampiyonlar Ligi için paniğe kapılan cimbom, burada yer alamazsa ciddi bir fatura kendisine de kesilecek.

4 Yıldız Tehlikede

Kadroda yer alan yıldızlar için toplamda 55 milyon Euro maaş ödeyen cimbom, Şampiyonlar Ligi’ne gidilememiş olursa 40 milyon Euro’luk gelire sahip olamayacak.

Sarı kırmızılılar, Şampiyonlar Ligi’ne gidememiş olursa, Radamel Falcao, Fernando Muslera, Younes Belhanda ve Sofiane Feghouli gibi yüksek maaş alan oyuncuları elden çıkarma durumu ile karşı karşıya gelecek.

Devler Ligi’nde yer alamamak, sarı kırmızılıları 2 sezon öncesinde Beşiktaş ekibinin yaşadığı durumla yüzleştirecek. Bu durumda aslanlar için küçülme söz konusu olabilir.